Od 16 do 25 marca br. na terenie całego kraju kilkanaście tysięcy osób będzie modlić się codziennie w intencji dzieci, których życie zagrożone jest aborcją. To wszystko za sprawą akcji Uratuj Świętego, która w tym roku odbędzie się po raz siódmy.
Nowenna w intencji życia swój początek wzięła w diecezji łomżyńskiej w 2009 roku. Grupa diakonów wraz z ojcem duchownym seminarium duchownego wpadła na pomysł, aby przez Internet zaprosić swoich znajomych do wspólnej modlitwy w intencji życia. Utworzyli oni stronę internetową, skontaktowali się z mediami i przygotowali rozważania na każdy dzień. Dzięki tym działaniom w pierwszej edycji akcji wzięło udział ok. 600 osób. Kolejne lata zaowocowały rozwojem akcji. W 2010 pojawiły się komentarze wideo na każdy dzień nowenny. Gośćmi akcji byli m.in. Krzysztof Ziemiec, Przemysław Babiarz, Bogdan Rymanowski, Paweł Kukiz, Brygida Grysiak, Anna Kalczyńska, Jan Pospieszalski, Marzena Nykiel, Dorota Gawryluk, Włodzimierz Szaranowicz, Jerzy Zelnik, Maciek Musiał i inni... W 2012 roku w akcji wzięło udział prawie 15. tysięcy osób.
Tegoroczna edycja rozpocznie się 16 marca i potrwa do Dnia Świętości Życia, czyli do 25 marca. Hasłem są słowa "Jestem za życiem!". Aby dołączyć do akcji wystarczy 30 sekund. Tyle zajmuje wypełnienie krótkiego formularza na stronie www.uratujswietego.pl. Kolejnym krokiem jest już modlitwa w czasie trwania nowenny.
Akcja doczekała się też własnej piosenki, która w pełni oddaje sens akcji. Autorem muzyki i słów jest Magda Pyskło, animatorka oazowa z ostrołęckiej parafii pw. Nawiedzenia NMP. Przejmujący tekst utworu podkreśla konieczność włączenia się w modlitwę w intencji "najbardziej bezbronnych ze wszystkich bezbronnych" http://www.youtube.com/v/zW1NxvQfRBw
Centrum Akcji Uratuj Świętego: www.uratujswietego.pl
Facebook: www.facebook.com/Akcja.Uratuj.Swietego
Twitter: www.twitter.com/UratujSwietego
YouTube: www.youtube.com/user/UratujSwietegoPL.
AKCJA W PYTANIACH I ODPOWIEDZIACH:
JAKI JEST SENS AKCJI?
Uratuj Świętego to modlitwa w intencji dzieci nienarodzonych, których życie jest zagrożone. Trwa 9 dni, a kończy się 25 marca w Dzień Świętości Życia. W tym roku to już 7 edycja akcji. Do tej pory, przez wszystkie lata włączyło się do niej kilkadziesiąt tysięcy osób.
NA CZYM KONKRETNIE POLEGA UDZIAŁ W AKCJI?
Sensem naszej inicjatywy jest codzienna modlitwa przez cały okres trwania Akcji. Może to być koronka do Bożego Miłosierdzia, Różaniec lub lektura Pisma Świętego. Ty wybierasz ile czasu i kiedy poświęcisz, chociaż zachęcamy Cię do rozważania i modlitwy w godzinie Miłosierdzia.
KIEDY ZACZĄĆ SIĘ MODLIĆ?
Naszą akcję zaczniemy 16 marca br., a zakończymy 25 marca, w Dzień Świętości Życia. Zachęcamy jednak, aby w ten szczególny dzień podjąć się dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
DLACZEGO „URATUJ ŚWIĘTEGO”?
Bo każde życie jest święte, a szczególnie te, które dopiero zostało poczęte i czeka przyjścia na świat. Nasza wspólna modlitwa może sprawić, iż to życie, które jest święte, a jednocześnie zagrożone zostanie uratowane.
CO PRZYGOTOWALIŚMY DLA UCZESTNIKÓW AKCJI?
Jako pomoc w codziennej modlitwie przygotowaliśmy rozważania w wersji tekstowej, dźwiękowej, a także codzienny komentarz wideo przygotowany przez osoby znane ze sceny, filmu i telewizji.
JAK DOŁĄCZYĆ DO AKCJI?
Zwykliśmy mówić, że wystarczy tylko... zacząć się modlić. I to w dowolnie wybranym momencie Akcji. Liczy się każda chwila modlitwy w intencji „najbardziej bezbronnych, ze wszystkich bezbronnych”. Prócz modlitwy gorąco zachęcamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego do Akcji, znajdującego się na stronie www.uratujswietego.pl/formularz-rejestracyjny.html.
W Monrowii wylądowali uzbrojeni komandosi z Gwinei, żądając wydania zbiega.
Dziś mija 1000 dni od napaści Rosji na Ukrainę i rozpoczęcia tam pełnoskalowej wojny.
Są też bardziej uczciwe, komunikatywne i terminowe niż mężczyźni, ale...
Rodziny z Ukrainy mają dostęp do świadczeń rodzinnych np. 800 plus.