Ojciec Święty spotkał się z sekretarzem generalnym Organizacji Narodów Zjednoczonych. Rozmowę z nim odbył w siedzibie Papieskiej Akademii Nauk w Ogrodach Watykańskich przed rozpoczęciem odbywającego się tam międzyreligijnego seminarium, w którym Ban Ki-moon bierze udział.
Nosi ono tytuł: „Chronić Ziemię i godność ludzkości. Moralne aspekty zmian klimatycznych i zrównoważonego rozwoju”. W warsztatach uczestniczą zwierzchnicy religijni, ludzie nauki i osobistości polityczne z różnych krajów, włącznie z szefami państw. Chodzi o osiągnięcie konsensusu co do tego, że zrównoważony rozwój jest zgodny z wartościami głównych tradycji religijnych i wymaga zwracania uwagi na najsłabszych. Obrady dotyczą zarówno kwestii klimatycznych, jak problemów związanych z wykluczeniem społecznym i handlem ludźmi.
„Z Papieżem Franciszkiem odbyłem właśnie owocną i szeroko zakrojoną konwersację – powiedział sekretarz generalny ONZ na otwarciu seminarium w siedzibie Papieskiej Akademii Nauk. – Jestem pełen uznania dla Jego Świątobliwości oraz wszystkich obecnych tu liderów religijnych i naukowych za podnoszenie świadomości pilnej potrzeby promowania zrównoważonego rozwoju, jak też zajęcia się kwestiami klimatycznymi. Łagodzenie zmian klimatycznych i przystosowywanie się do ich następstw są konieczne, by wykorzenić skrajną nędzę, zmniejszyć nierówności i zapewnić zrównoważony rozwój ekonomiczny” – stwierdził Ban Ki-moon.
Od początku wojny zginęło już ponad 52,4 tys. Palestyńczyków.
„W obliczu powagi zbliżającego się zadania i pilnych potrzeb obecnych czasów..."
25 kwietnia doszło do podpisana porozumienia między DR Konga z Rwandą.
"Chłopcy, czy to możliwe, że mam żyć bez was" - zapisała w pamiętniku 16 listopada 1945 roku.
Napięcie między krajami wywołał atak terrorystyczny w indyjskim stanie Dżammu i Kaszmir.
W środę podobne spotkanie przeprowadzi szef MSW Bruno Retailleau.