Prezydent Bronisław Komorowski odznaczył Danutę Baszkowską Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski - "za wybitne zasługi w działalności społeczno-charytatywnej i zaangażowanie ekumeniczne".
Danuta Baszkowska kierując się chrześcijańskimi zasadami całą swoją działalność poświęca innym. Matka czworga dzieci, były pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego.
W czasie wieloletniego pobytu z mężem i dziećmi w Indiach (stan Bihar) czynnie współpracowała z siostrami niemiecko – szwajcarskiego zgromadzenia zakonnego „Holly Cross”, występując m.in. wspólnie w miejscowej prasie przeciw zwyczajowej i rytualnej dyskryminacji kobiet hinduskich, a szczególnie przeciwko dziecięcej prostytucji. Poznaje tam działalność Matki Teresy z Kalkuty i do dziś współpracuje z SS. Misjonarkami Miłości, pracującymi w Polsce.
Po przemianach 1989 r. w Polsce, staje się współzałożycielką Charytatywnego Ośrodka, który opiekuje się bezdomnymi, uchodźcami, a szczególnie kobietami i dziećmi – ofiarami przemocy. Tworzy też dom „Malwa” dla kobiet w ciąży i matek z dziećmi, które nie mają się gdzie podziać. Tworzy również i prowadzi Integracyjne Ognisko „Żaczek” dla dzieci z różnych środowisk społecznych, wyznań i narodowości.
Danuta Baszkowska prowadzi też znamienną działalność na polu ekumenicznym. Stowarzyszenie Pokoju i Pojednania "Effatha" – którego jest prezesem - powstało 23 stycznia 2000 r., w dniu podpisania przez zwierzchników Kościołów zrzeszonych w Polskiej Radzie Ekumenicznej i Kościoła rzymskokatolickiego w Polsce ważnego ekumenicznego dokumentu o wzajemnym uznaniu chrztu świętego. Dla upamiętnienia tego faktu, od tej pory każdy 23. dzień miesiąca stał się stałą datą Modlitewnych Spotkań Ekumenicznych.
"Effatha" jest zarejestrowaną świecką organizacją, powstałą za zgodą władz kościelnych. Działa bez żadnych dotacji, członkowie pracują bezpłatnie, nie są pobierane żadne składki członkowskie.
Do organizowania comiesięcznych modlitewnych spotkań ekumenicznych "Effathy" od początku włączył się Warszawski Odział Polskiej Rady Ekumenicznej oraz kolejni gospodarze miejsca spotkań. Na początku był to Ośrodek Charytatywny dla bezdomnych przy ul. Żytniej, przez kilka miesięcy parafia rzymskokatolicka św. Jozafata na Powązkach, a od lutego 2002 r. do chwili obecnej - parafia rzymskokatolicka św. Alojzego Orione w Śródmieściu.
Tematyka spotkań jest bardzo różnorodna. Odbywa się np. cykl "Sami o sobie dla nas", w którym poszczególne wyznania prezentują swoją historię i współczesność. Tematy danego miesiąca często nawiązują do ważniejszych świąt w roku liturgicznym, aktualnych wydarzeń ekumenicznych, a także spraw religijnych, etyczno-moralnych i społecznych.
Każde spotkanie rozpoczyna uroczysta procesja z Ewangeliarzem, paschałem, a uczestnicy trzymają w rękach zapalone tradycyjne świeczki Kościołów wschodnich (symbol światła Chrystusa). Punktem stałym programów spotkań jest liturgia słowa oraz modlitwy o pojednanie i pokój. Uczestnicy spotkań trzymają się za ręce i wspólnie śpiewają: "Abyśmy byli jedno i jedno mieli serce...". Na zakończenie odbywa się ceremonia dzielenia się wszystkich obecnych między sobą świeżym chlebem - symbolem jedności. Każde spotkanie kończy się wspólną agapą dla wszystkich uczestników.
Członkowie Stowarzyszenia uczestniczą w wielu wydarzeniach ekumenicznych, m.in. Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan w styczniu, Światowym Dniu Modlitw Kobiet chrześcijańskich o pokój w marcu i Dniach Biblijnych w maju.
Od kilku lat Danuta Baszkowska bierze udział w pracach przygotowawczych i nabożeństwach Światowego Dnia Modlitwy kobiet o pokój. Co roku EFFATHA, jedno ze swoich nabożeństw ekumenicznych, poświęca ŚDM. Jedno z nich było z udziałem dyplomatów z Ambasady Libańskiej, inne z RPA i Rumuńskiej.
Danuta Baszkowska współorganizuje współczesne Zjazdy Gnieźnieńskie od 2003 roku. Jest przewodnicząca Komisji Ekumenicznej Zjazdów. Pomysłodawczynią ekumenicznych nabożeństw m. in. w formie modlitewno-kontemplacyjnych przemarszów ulicami Gniezna duchownych i świeckich z różnych Kościołów.
Zdaniem Baszkowskiej, fenomen Modlitewnych Spotkań Ekumenicznych wynika z autentycznej potrzeby wspólnej modlitwy ludzi różnych wyznań. Serdeczna, pełna zrozumienia i przyjaźni atmosfera stwarza dogodny klimat do bycia razem. Zarazem są one odpowiedzią, zarówno świeckich jak i duchownych, na wezwanie Jana Pawła II do modlitw o pokój dla świata i pojednanie między ludźmi i religiami.
Działalność jej została dostrzeżona i to w tak odmiennych zupełnie obszarach.. W roku 1996 została odznaczona przez Prymasa Polski kardynała Józefa Glempa srebrnym orderem „Zasłużonemu w posłudze dla Kościoła i Narodu”. Natomiast warszawskie „Radio Pogoda” w roku 2001 wyróżniło ją odznaczeniem i nagrodą „Pogodna Warszawianka”, wręczoną jej przez prezydenta Warszawy Pawła Piskorskiego. W 2010 r. została laureatką nagrody Pontifici – Budowniczemu Mostów, przyznawanej przez warszawski Klub Inteligencji Katolickiej. W 2010 r. odznaczona została także przez abp. Kazimierza Nycza medalem „Zasłużony dla archidiecezji warszawskiej”.
FOMO - lęk, że będąc offline coś przeoczymy - to problem, z którym mierzymy się także w święta
W ostatnich latach nastawienie Turków do Syryjczyków znacznie się pogorszyło.
... bo Libia od lat zakazuje wszelkich kontaktów z '"syjonistami".
Cyklon doprowadził też do bardzo dużych zniszczeń na wyspie Majotta.
„Wierzę w Boga. Uważam, że to, co się dzieje, nie jest przypadkowe. Bóg ma dla wszystkich plan”.