Zjednoczona prawica idzie po Polskę

- Dość zamykania się w drogich restauracjach i szydzenia z niskich zarobków większości Polaków. Dość cynizmu i pogardy dla ciężkiej pracy. Dość państwa teoretycznego. Osiem lat wystarczy - mówił w Katowicach Jarosław Gowin, prezes Polski Razem Zjednoczonej Prawicy.

W czasie trzydniowej konwencji prawica przedstawia swój program.

Na rozpoczęcie Konwencji Programowej Prawa i Sprawiedliwości oraz zjednoczonej prawicy Jarosław Kaczyński, prezes PiS, powiedział, że nie wystarcza sama wiedza na temat tego, że " w różnych dziedzinach naszego życia społecznego, publicznego jest źle". - Trzeba też wiedzieć, jak to zmienić - przekonywał.

Odwołując się do przygotowywanego przez prawicę programu, powiedział, że jego celem jest przywrócenie polityce wymiaru merytorycznego.  - W ostatnich latach te kwestie zostały bardzo odsunięte. Zastąpione przez różnego rodzaju gry, widowiska, eventy, a to wszystko, co stanowi o prawdziwym sensie prowadzenia polityki, zostało jakby poza politykę wyprowadzone. Musimy tutaj przywrócić normalność. Polityka nie jest niczym złym. Jest po to, by realizować interes wspólny.

Prezes PiS wyraził otwarcie na rozmowy nie tylko wewnątrz partii prawicowych, ale także razem z ich konkurentami. - Rozmowy o tym, jaka ma być Polska, rozmowy merytorycznej - sprecyzował. 

- Pragniemy zmian i mówimy o tym głośno, ale wbrew temu, co zarzucają nam nasi oponenci to nie jest wcale tak, że chcemy jakiejś ślepej rewolucji - mówił Jarosław Gowin. 

Przygotowywany przez zjednoczoną prawicę program nazwał "przemyślanym oraz spójnym". - Ma doświadczonych, pełnych energii, patriotyzmu ludzi, którzy wiedzą, jak ten program zrealizować - wyjaśniał. Zaznaczył, że jest on dla tych, "którzy nie godzą się na bylejakość, nieudolność państwa, korupcję, brak nadziei".

Solidarną Polskę w zastępstwie Zbigniewa Ziobry, prezesa partii, reprezentował Patryk Jaki. - Nasz program jest tutaj, a program Platformy jest u "Sowy" - powiedział.

Platforma wam będzie mówiła: "przecież są te stadiony, drogi, orliki..." My jesteśmy tu po, aby dyskutować poważnie. Nie jest sztuką, jeśli się ma miliardy złotych do wydania, żeby nic za to nie powstało. Prawdziwe pytanie brzmi, czy wydano te środki efektywnie i czy to jest rybka czy prawdziwa wędka - mówił.

Jako przykład podał budowę dróg i autostrad w Niemczech po drugiej wojnie światowej realizowaną dzięki Planowi Marshalla. - Platforma Obywatelska dostała na same drogi 6 razy więcej niż Niemcy w ramach Planu Marshalla.

Konwencja potrwa od piątku do niedzieli w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Składa się na nią 13 paneli głównych oraz 33 specjalistycznych. Panele główne to już opracowany przez zjednoczoną prawicę program, w panelach specjalistycznych jest miejsce na dyskusję. Przygotowały je środowiska nie ściśle polityczne.

Wśród tematów poruszanych w Katowicach znajdą się m.in. te związane z polską gospodarką, polityką energetyczną, systemem zdrowia, polityką zagraniczną, rolnictwem, obroną narodową, edukacją, szkolnictwem, pracą, polityką społeczną, systemem emerytalnym oraz administracją.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
25°C Środa
wieczór
18°C Czwartek
noc
13°C Czwartek
rano
13°C Czwartek
dzień
wiecej »