„Kościół w dialogu: katolicy i muzułmanie w Kanadzie, wierzący i obywatele w społeczeństwie” – taki tytuł nosi publikacja wydana przez kanadyjski episkopat, dokładnie przez Komisję ds. Jedności Chrześcijan, Kontaktów z Żydami i Dialogu Międzyreligijnego na zakończenie ramadanu.
„Broszura ma pomóc katolikom zrozumieć muzułmańskich sąsiadów” – tłumaczy abp Paul-André Durocher w liście wprowadzającym. „Nasz kraj jest domem dla ludzi wielu kultur i religii, a biskupi katoliccy Kanady pragną wspierać wzajemne zrozumienie i dialog między nimi” – dodaje przewodniczący tamtejszego episkopatu.
Publikacja ma dwie zasadnicze części. W pierwszej zaprezentowano historię islamu, jego dzisiejsze główne nurty, a także podobieństwa i różnice z chrześcijaństwem. Druga część to omówienie historii i obecnego stanu dialogu między katolikami a muzułmanami. W broszurze znalazły się też sugestie, w jaki sposób każdy może się przyczynić do rozwijania tego dialogu.
Komisja Episkopatu Kanady ds. Jedności Chrześcijan, Kontaktów z Żydami i Dialogu Międzyreligijnego od lat działa w duchu dokumentów Soboru Watykańskiego II. Różne projekty związane z dialogiem katolicko-muzułmańskim prowadzi się w całej Kanadzie, a szczególnie intensywnie w archidiecezjach Edmonton, Montreal i Toronto.
Ochrona budynku oddała w kierunku napastników strzały ostrzegawcze.
Zawsze mamy wsparcie ze strony Stolicy Apostolskiej - uważa ambasador Ukrainy przy Watykanie.
19 listopada wieczorem, biskupi rozpoczną swoje doroczne rekolekcje.
Konferencja odbywała się w dniach od 13 do 15 listopada w Watykanie.
Minister obrony zatwierdził pobór do wojska 7 tys. ortodoksyjnych żydów.