Hiszpania: Krajowe spotkanie Dzieła Misyjnego Dzieci

„Dzisiaj i jutro jesteśmy misjonarzami!". Pod tym hasłem w dniach 2-3 maja odbywało się w Madrycie III Krajowe Spotkanie Dzieła Misyjnego Dzieci. Pawilon „Teléfonica Arena Madrid" zgromadził ponad 8 tys. osób, w tym dzieci przybyłe z całej Hiszpanii.

Spotkanie skierowane było do dzieci w wieku od 8 do 13 lat. Zostało zorganizowane przez Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci przy współpracy Komisji ds. Misji Episkopatu Hiszpanii. Organizatorzy pragną, aby dzieci odkryły m.in. uniwersalny wymiar ich formacji ludzkiej i chrześcijańskiej. Chcą też uwrażliwić najmłodszych na sprawy misyjne oraz problemy ich rówieśników na innych kontynentach. Zwrócił na to uwagę podczas powitania uczestników abp Francisco Pérez, krajowy dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w Hiszpanii. Ważnym punktem pierwszego dnia była prezentacja projektu Dzieła Misyjnego Dzieci na najbliższe pięciolecie (2009-2013): „Z dziećmi z Azji… szukamy Jezusa”; „Z dziećmi z Afryki… znajdujemy Jezusa”; „Z dziećmi z Oceanii… idziemy za Jezusem”; „Z dziećmi z Ameryki… mówimy o Jezusie”; „Z dziećmi z Europy… przyjmujemy wszystkich jak Jezusa”. Program spotkania przewidywał zapoznanie się z problematyką misyjną na poszczególnych kontynentach oraz uroczyste „misyjne rozesłanie”. III Krajowe Spotkanie Dzieła Misyjnego Dzieci zakończyło się Mszą celebrowaną przez kard. Antonio Maríę Rouco Varelę, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Hiszpanii. Program można było śledzić na żywo na stronie internetowej spotkania www.encuentroinfanciamisionera.es.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  26°C Poniedziałek
  dzień
  27°C Poniedziałek
  wieczór
  23°C Wtorek
  noc
  19°C Wtorek
  rano
  wiecej »