Podopieczni Fundacji "Krwinka" - dzieci cierpiące na choroby nowotworowe - nakręcą western "Bolek, Lolek i Tola na Dzikim Zachodzie jako obrońcy prawa". W realizacji filmu małym pacjentom pomoże reżyser Robert Gliński.
Jak poinformowała w poniedziałek PAP Karolina Albińska z Fundacji "Krwinka", obraz powstanie podczas pobytu dzieci na sierpniowym turnusie wypoczynkowo-rehabilitacyjnym w Jedliczach k/Łodzi.
Prezes "Krwinki" Elżbieta Budny przypomniała, że corocznie fundacja organizuje turnusy dla dzieci w fazie intensywnego leczenia onkologicznego. Zdaniem lekarzy ta forma wypoczynku i rehabilitacji przynosi bardzo wymierny efekt. Zwróciła uwagę, że "Krwinka" zawsze stara się przygotować dla podopiecznych jak najlepsze atrakcje. "W tym roku, dzięki uprzejmości prof. Roberta Glińskiego, nasze dzieciaki wezmą udział w warsztatach fotograficzno-filmowych" - mówi.
Według fundacji dzieci mają uczestniczyć w całym procesie produkcyjnym. Opracują scenariusz, zrobią dekoracje, wcielą się w role kowbojów, staną za kamerą i zmontują cały materiał filmowy. Zwieńczeniem warsztatów ma być film "Bolek, Lolek i Tola na Dzikim Zachodzie jako obrońcy prawa".
W programie turnusu przewidziano także występy teatralne i iluzjonistyczne, przejażdżki zabytkowymi samochodami oraz wycieczkę do zoo-safari w Borysewie. Podczas wyjazdu prowadzona będzie również rehabilitacja ruchowa, hipoterapia, dogoterapia, a także zajęcia o charakterze psychoterapeutycznym oraz działania pedagogiczne: gry i zabawy, warsztaty, zajęcia manualne.
Fundacja "Krwinka" powstała w 1996 r. w Łodzi z inicjatywy rodziców dzieci cierpiących na choroby nowotworowe. Posiada status organizacji pożytku publicznego. Działa na terenie całego kraju.
Celem fundacji jest niesienie pomocy dzieciom dotkniętym chorobami nowotworowymi, ich rodzinom oraz klinikom, w których są leczone. "Krwinka" znana jest m.in. z ogólnopolskiego programu "Dawca Szpiku" i akcji szczepień przeciwko wirusowi HPV.
"Franciszek jest przytomny, ale bardziej cierpiał niż poprzedniego dnia."
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.