Film "Apostoł", opowiadający o konwersji z islamu na chrześcijaństwo, pokaże w sobotę 19 września Filmowy Ruch Ewangelizacyjny na inauguracji kolejnego sezonu z dobrym filmem w kościele św. Andrzeja Boboli w Bielsku-Białej.
- Rozpoczynając kolejny sezon z dobrymi filmem, pokażemy współczesną produkcję francuską, "Apostoł". Jako jedyni w Polsce otrzymaliśmy licencję na publiczną projekcję tego obrazu - mówi Benon Wylegała, inicjator Filmowego Ruchu Ewangelizacyjnego z Bielska-Białej.
- Pomimo że film ten nie został dopuszczony do komercyjnego rozpowszechnia w kilku krajach Europy zachodniej, z obawy przed groźbą zamieszek międzyreligijnych, my będziemy mogli obejrzeć go w kościele parafialnym św. Andrzeja Boboli, u księży pallotynów, obok Szpitala Wojewódzkiego - wyjaśnia B. Wylegała.
Premierowy pokaz odbędzie się 19 września (sobota) po wieczornej Mszy św. o 19.00. Wstęp wolny.
Jak informują wydawcy filmu z krakowskiego "Studia Katolik":
Film Cheyenne Carron ukazuje współczesne oblicze konfliktu dwóch wielkich religii świata. Czy istnieje szansa na pełne szacunku współistnienie i porozumienie wyznawców islamu i chrześcijan?
Akim, główny bohater filmu "Apostoł", doświadcza, jak wiele w życiu zmienia gorliwe poszukiwanie prawdy oraz jak bardzo w tym poszukiwaniu pomaga świadectwo życia innych ludzi. Czy Akim znajdzie to, czego szuka? Czy przezwycięży trudności, jakie napotka? Komu ostatecznie uwierzy? A Ty, w co wierzysz? Czy znasz wartość swojej wiary? Jaką cenę jesteś w stanie za nią zapłacić? Kim jest dla Ciebie Jezus Chrystus?
Film nie daje gotowych odpowiedzi, ale pokazuje drogę i cenę, jaką płacą ludzie, szukający w swoim życiu Miłującego Boga.
Filmowy Ruch Ewangelizacyjny działa od 30 listopada 2013 r., kiedy to bp Tadeusz Rakoczy pobłogosławił pomysłowi Benona Wylegały z parafii pallotyńskiej.
– Kiedy Jezus głosił Dobrą Nowinę, używał obrazów, przypowieści. Myślę, że niewiele się zmieniliśmy od tamtych czasów. Obraz po prostu do nas łatwiej przemawia. Stąd pomysł FRE – mówi Benon Wylegała.
Filmowy Ruch Ewangelizacyjny gościł już w prawie stu parafiach całej Polski. Regularne spotkania FRE odbywają się co miesiąc właśnie u księży pallotynów, obok Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Benon Wylegała za każdym razem proponuje widzom projekcje filmów, które mają tylko jeden cel: przyprowadzić ludzi do Jezusa.
– Dzięki otwartości proboszczów odwiedziłem m.in. bielsko-żywieckie parafie: w Janowicach, Bestwinie, Bystrej Krakowskiej, na Złotych Łanach, na Osiedlu Polskich Skrzydeł – wymienia B. Wylegała. – Ale zapraszają mnie także księża z całej Polski. Za każdym razem kościoły są pełne!
Każda projekcja jest połączona ze świadectwem życia Benona Wylegały i zaproszeniem do modlitwy.
Jak mówi inicjator FRE: – „Hitem ewangelizacyjnym” pozostają filmy "Ja Jestem" i "Ostatnie wezwanie" Macieja Bodasińskiego i Lecha Dokowicza. Ten filmy przemieniają ludzi, mobilizują do stałej modlitwy, do nawrócenia. Po projekcji w Oławie ludzie poprosili proboszcza, by do całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu otworzył kaplicę w centrum miasta. W Kaliszu jeden z księży powiedział mi, że patrząc na postawę wiernych, przyśpiesza decyzję o przygotowaniu kaplicy adoracji. Inny ksiądz mówił mi, że rekolekcje zmobilizowały go do podjęcia postu w intencji parafian, jeszcze inny, że za swoich parafian deklaruje stałą abstynencję od alkoholu. Czuję mocno, że Pan Bóg działa przez to dzieło…
studio katolik
Apostoł (L'Apotre) - zwiastun filmu
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.
Według przewodniczącego KRRiT materiał zawiera treści dyskryminujące i nawołujące do nienawiści.
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.