Gwatemala: ofensywa sekt

Korupcja to jedna z najpopularniejszych metod werbowania wiernych przez sekty protestanckie w Gwatemali. Ich przedstawiciele udają się w najuboższe rejony kraju i za udział w nabożeństwach oferują ludziom „ubrania, żywność, lekarstwa, pieniądze i obietnice szybkiego wzbogacenia się”.

larmujący raport w tej sprawie opublikowała katolicka organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie, której przedstawiciele odwiedzili ostatnio 10 z 14 gwatemalskich diecezji.

Raport mówi o „szokującej liczbie sekciarskich kaplic, które rosną jak grzyby po deszczu”. By werbować nowych adeptów, sekty nagłaśniają także wszelkie skandale dotykające Kościół katolicki i podważają jego nauczanie, chociażby umniejszając znaczenie Matki Bożej. Gwatemalskie sekty otrzymują wsparcie finansowe ze Stanów Zjednoczonych. Do swej antykatolickiej propagandy wykorzystują także radio i telewizję oraz billboardy. Wierni, którzy przechodzą do sekt, jasno mówią, że przyciąga ich motyw ekonomiczny, a nie religijny. Nie umniejsza to jednak rangi problemu, do jakiego urasta agresywna działalność sekt nie tylko w Gwatemali, ale w całej Ameryce Łacińskiej. Z raportu wynika ponadto, że sekty najpierw badają rynek, a następnie udają się „ewangelizować” w te regiony, gdzie ludzie borykają się ze szczególnymi trudnościami, choćby po przejściu huraganu czy innej tragedii.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  11°C Niedziela
  rano
  15°C Niedziela
  dzień
  17°C Niedziela
  wieczór
  15°C Poniedziałek
  noc
  wiecej »