Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży

Kilka tysięcy dzieci i młodzieży z Polski i Europy Środkowej oraz młodzież polonijna z parafii w Rosji i krajach nadbałtyckich weźmie udział w finałach XXI Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży.

Finały Parafiady odbędą się w dniach od 4 do 12 lipca w Warszawie. Organizowana przez zakon pijarów Parafiada jest miejscem zawierania przyjaźni i integracji młodzieży różnych kultur, języków, a nawet wyznań oraz miejscem współzawodnictwa umysłowego i sportowego.

W Parafiadzie mogą uczestniczyć 15-osobowe reprezentacje parafii, złożone z uczniów szkół, członków młodzieżowych klubów sportowych lub wychowanków domów dziecka. Z każdej diecezji do ścisłego finału mogą być zakwalifikowane 3 do 5 reprezentacji parafialnych.

Podczas tegorocznej Parafiady dojdzie do spotkania dzieci i młodzieży m.in. z Czech, Słowacji, Węgier i Polski. Młodzież będzie uczestniczyła w programowej triadzie oraz w działaniach, które przybliżą historię Europy powiązaną z tegorocznymi obchodami 70. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i 20. rocznicy upadku komunizmu. Będzie to pierwsze spotkanie młodzieży ze wszystkich krajów Grupy Wyszechradzkiej organizowane podczas Finałów Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży.

Finałom tradycyjnie towarzyszyć będzie program warsztatów wokalno-instrumentalnych, muzycznych, plastycznych i naukowych.

Wszystkie wydarzenia XXI Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży odbywać się będą w dniach 4-12 lipca na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego i na terenie kampusu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Część sportowa odbędzie się na obiektach sportowych obu uczelni, część artystyczna, warsztatowa i ogłoszenie wyników nastąpi w specjalnych parafiadowych namiotach. Młodzież zakwaterowana będzie w pobliskich akademikach SGGW.

Patronat nad Parafiadą objęli m.in. Prezydent Miasta Warszawy i Polski Komitet Olimpijski.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  12°C Wtorek
  dzień
  13°C Wtorek
  wieczór
  9°C Środa
  noc
  8°C Środa
  rano
  wiecej »