W Watykanie ukończono prace renowacyjne w Kaplicy Paulińskiej. Cappella Paolina, niemal bezpośrednio sąsiadująca z Kaplicą Sykstyńską, została wzniesiona w Pałacu Apostolskim w 1540 r. Nazwę bierze od Pawła III, który nakazał jej budowę.
Zdobią ją freski Michała Anioła, przedstawiające nawrócenie św. Pawła i ukrzyżowanie św. Piotra. Artysta pracował nad nimi, już u schyłku życia (zm. 1564), z przerwami przez osiem lat (1534-1550). Ponadto w kaplicy oglądać można pochodzące z drugiej połowy XVI stulecia freski innych malarzy (Lorenzo Sabbatiniego i Federico Zuccariego) ze scenami z Dziejów Apostolskich. Zakończenie renowacji zbiegło się z zamknięciem Roku św. Pawła. Prace prowadziło przez pięć lat 20 konserwatorów. Koszta wyniosły ponad 3 mln euro. Malowidła otrzymały też nowe oświetlenie, przypominające światło dzienne.
Watykańska Kaplica Paulińska przeznaczona jest do adoracji Najświętszego Sakramentu. Z okazji ukończenia prac restauratorskich Benedykt XVI zainauguruje ją w sobotę 4 czerwca nieszporami.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.
Owijają się wokół nich i wpływają niekorzystnie na ich działanie.