Rzymska Biblioteka Josepha Ratzingera Benedykta XVI w Papieskim Kolegium Teutońskim została 18 listopada oficjalnie zainaugurowana.
W tym właśnie kolegium przy cmentarzu niemieckim w Watykanie kard. Ratzinger mieszkał przez kilka miesięcy w 1982 r. po swej nominacji na prefekta Kongregacji Nauki Wiary, której siedziba znajduje się nieopodal. W tamtejszym kościele jako kardynał odprawiał co czwartek Mszę dla pielgrzymów. Dziś w Kolegium Teutońskim można czytać książki jego autorstwa czy też poświęcone jego myśli.
Idea utworzenia takiej biblioteki, dostępnej dla wszystkich studiujących, którzy muszą tylko wyrobić sobie we wspomnianym kolegium legitymację, powstała już pod koniec pontyfikatu Benedykta XVI. Dotychczas zgromadzono tam ponad tysiąc dzieł, często wielotomowych, w 37 językach. Jak wiadomo, książki Ratzingera były już od dawna przekładane. Np. napisane przez niego w 1967 r. „Wprowadzenie w chrześcijaństwo” ukazało się w 24 językach, w tym po polsku zaraz w trzy lata po niemieckim oryginale. A w nowej bibliotece jest nawet arabskie tłumaczenie wywiadu pt. „Światło świata. Papież, Kościół, znaki czasu”, który przeprowadził z nim Peter Seewald.
Zbiory Biblioteki Josepha Ratzingera Benedykta XVI pochodzą z darów. Sam Papież senior podarował do niej 20 skrzyń swoich książek. Watykańska Księgarnia Wydawnicza LEV przekazała tam ok. 400 tomów. Ofiarodawców jest więcej i księgozbiór będzie się jeszcze rozwijał.
FOMO - lęk, że będąc offline coś przeoczymy - to problem, z którym mierzymy się także w święta
W ostatnich latach nastawienie Turków do Syryjczyków znacznie się pogorszyło.
... bo Libia od lat zakazuje wszelkich kontaktów z '"syjonistami".
Cyklon doprowadził też do bardzo dużych zniszczeń na wyspie Majotta.
„Wierzę w Boga. Uważam, że to, co się dzieje, nie jest przypadkowe. Bóg ma dla wszystkich plan”.