Dokładnie 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi, a także w dniu rozpoczęcia Nadzwyczajnego Roku Jubileuszowego Miłosierdzia, minie 1000 dni pontyfikatu Papieża Franciszka.
Nie ma wątpliwości, że jak każdy Następca św. Piotra, wniósł on do Kościoła swój osobisty charyzmat, podkreślając tym samym mocniej niektóre aspekty teologiczne i duszpasterskie.Z całą pewnością w tym pontyfikacie wyjątkowo wybrzmiewają takie kwestie jak troska o ludzi ubogich, prześladowanych i marginalizowanych, wymiar ekologiczny czy też zwykła prostota codziennego życia Papieża. O to, co wniosły do Kościoła blisko trzy lata działalności Franciszka jako Biskupa Rzymu, Radio Watykańskie zapytało przewodniczącego włoskiej Odnowy w Duchu Świętym Salvatore Martineza.
„Ma on spojrzenie tak bardzo głębokie, wcielone, pełne pasji, zdolne do wejścia w życie ludzi, które wciąż zaskakuje. Zaskakuje tak bliskich, jak i tych, którzy są daleko. Czasem jest rozbrajający, innym razem głęboko kwestionuje procesy myślenia, struktury organizacyjne. I trudno nie wyczuć w tym powiewu odnowy, reformy. Mija 50 lat od Soboru Watykańskiego II. Już Paweł VI mówił: «Tak, moglibyśmy odnowić wszystkie struktury Kościoła, ale trzeba uważać, by nie odnawiać duszy Kościoła». A jego duszą jest Duch Święty. Jak już miałem okazję mówić wiele razy, nawet do Papieża, kiedy była ku temu sposobność, jego pontyfikat jest naprawdę naznaczony wolnością Ducha, a gdzie ona istnieje, jest swobodna, zatem jest wolnością wyzwalającą. Jezus jest przez to bliżej ludzi. To da się odczuć, to widać w uczuciach, emocjach, decyzjach, w woli. I za to wszystko musimy dziękować Panu, bo w tych 50 posoborowych latach, począwszy od Pawła VI aż do Franciszka, widzieliśmy, na jak wiele sposobów Duch przemawia do Kościoła, jak wciąż głęboko go odnawia, by był on zawsze bliżej ludzi jako narzędzie zbawienia. Ciągle widzimy wiele cudów, o których każdego dnia możemy świadczyć, stwierdzać je, a zatem o nich opowiadać. Ewangelia jest żywa i Papież Franciszek jest tego wymownym dowodem” – powiedział Martinez.
FOMO - lęk, że będąc offline coś przeoczymy - to problem, z którym mierzymy się także w święta
W ostatnich latach nastawienie Turków do Syryjczyków znacznie się pogorszyło.
... bo Libia od lat zakazuje wszelkich kontaktów z '"syjonistami".
Cyklon doprowadził też do bardzo dużych zniszczeń na wyspie Majotta.
„Wierzę w Boga. Uważam, że to, co się dzieje, nie jest przypadkowe. Bóg ma dla wszystkich plan”.