Przedstawiciel Watykanu nie jest szczególnie zadowolony z rezultatów zakończonego właśnie szczytu Światowej Organizacji Handlu w Nairobi.
Na zakończenie spotkania postanowiono wyeliminować cło na 201 artykułów elektronicznych, które stanowią 10 proc. światowej wymiany rynkowej, oraz zatwierdzono działania na rzecz rozwoju rolnictwa i przejrzystości w handlu. Podkreślono także, że w organizacji rynku międzynarodowego ważniejsze są umowy wielostronne niż porozumienia między poszczególnymi państwami. Abp Silvano Tomasi uważa jednak, że to niewiele w stosunku do tego, jakie były oczekiwania.
„Jest trochę rozczarowania, ponieważ była nadzieja, że zrobi się więcej w sprawie porozumienia o rolnictwie. Wstępne uzgodnienia przewidywały obniżenie dopłat do rolnictwa przez kraje bogate, które są eksporterami żywności, ale niestety tego nie udało się osiągnąć. Pozostawiono drzwi otwarte dla dalszych negocjacji w najbliższych miesiącach, tak aby zobaczyć, czy jest możliwe porozumienie, które zadowoli tak kraje bogate eksportujące żywność, jak i te, które muszą importować jedzenie, aby zapewnić swoim mieszkańcom przeżycie. To bardzo delikatna sprawa. Tak więc zawsze pozostaje niepokój co będzie dalej. Teraz chodzi o to, żeby kontynuować cierpliwie negocjacje, tak aby w duchu solidarności handel, dostęp do rynków stawał się instrumentem sprawiedliwości społecznej i aby handel międzynarodowy wspomagał rozwój krajów ubogich” – powiedział abp Tomasi.
Na prezent dla pary młodej goście chcą przeznaczyć najczęściej między 401 a 750 zł.
To opinia często powtarzana przed mającymi się dziś odbyć rozmowami pokojowymi.
„Przedwczesne” jest obecnie rozważanie ewentualnej podróży papieża Leona XIV na Ukrainę
Ponad 200 operacji prenatalnych rozszczepu kręgosłupa wykonano w bytomskiej klinice.