Papieskie wakacje: odpoczynek i praca

Alpejski Watykan” leży u podnóża Mont Blanc i został na przybycie Papieża odnowiony. Wstawiono m.in. nowy fortepian. Nad bezpieczeństwem czuwać ma 300 policjantów, karabinierów, gwardzistów oraz pracowników nadleśnictwa.

Benedykt XVI rozpoczął wakacje. Do 29 lipca będzie wypoczywał w Dolinie Aosty. Miejsce to jest Papieżowi doskonale znane, ponieważ przybył tam już po raz trzeci. Zamieszkał w domu wybudowanym dla Jana Pawła II. „Alpejski Watykan” leży u podnóża Mont Blanc i został na przybycie Papieża odnowiony. Wstawiono m.in. nowy fortepian. Nad bezpieczeństwem czuwać ma 300 policjantów, karabinierów, gwardzistów oraz pracowników nadleśnictwa.

„Będzie to czas odpoczynku, ale i trochę pracy” – powiedział Papież po przylocie do Les Combes. Komentatorzy przypuszczają, że miał na myśli drugą część książki „Jezus z Nazaretu”. Podziwiając alpejski krajobraz, Benedykt XVI dodał, że „jest to miejsce bardzo piękne, dlatego też tak chętnie tam wraca”. Na powitanie Ojciec Święty otrzymał, od ubranych w tradycyjne stroje dzieci, bukiet górskich kwiatów oraz drewniany „kielich przyjaźni” z którego, dzięki wielu „dziubkom”, może pić kilka osób jednocześnie.

Z rzymskiego lotniska Ciampino Papież odleciał samolotem do Turynu, a stamtąd śmigłowcem do Les Combes, gdzie powitał go miejscowy ordynariusz, bp Giuseppe Anfossi. Papieskie wakacje w Dolinie Aosty nazywa on czasem łaski dla wszystkich mieszkańców regionu.

„Tutejszy lud jest bardzo prosty, nie goni za Papieżem, stara się mu nie przeszkadzać. Myślę, że to jest jeden z motywów, dla których Benedykt XVI tutaj przyjeżdża – wie, że w tym miejscu będzie mógł odpocząć” – powiedział Radiu Watykańskiemu bp Anfossi. Ordynariusz poprosił, by jak najwięcej osób przybyło na niedzielne spotkanie z Papieżem, a w pozostałe dni, by dano mu po prostu spokój. „To jest cecha charakterystyczna mieszkańców Doliny Aosty: nie przygotowywać żadnych inicjatyw, które mogłyby Papieżowi przeszkadzać w modlitwie czy odpoczynku” – zapewnił bp Anfossi.

W czasie papieskich wakacji przewidziano jedynie dwa spotkania z wiernymi – w kolejne niedziele, 19 i 26 lipca, na modlitwach Anioł Pański. W najbliższą Benedykt XVI uda się do Romano Canavese, rodzinnego miasta watykańskiego sekretarza stanu, kard. Tarcisio Bertone, a w drugą niedzielę wakacji spotka się z wiernymi w swej rezydencji w Les Combes.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
28°C Sobota
wieczór
25°C Niedziela
noc
20°C Niedziela
rano
27°C Niedziela
dzień
wiecej »