Nie tylko przestępstwa kryminalne czy negatywne działania winny stanowić centrum zainteresowania współczesnych mediów lecz ukazywanie konkretnych czynów na rzecz dobra ludzi i społeczeństw – uważa abp Rino Fisichella.
Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji i koordynator obchodów trwającego obecnie Jubileuszu Miłosierdzia wziął udział w konferencji „Spotkanie miłosierdzia i prawdy” odbywającej się w Rzymie w Bazylice Santa Maria in Montesanto. Była ona pierwszym z serii spotkań z udziałem artystów i przedstawicieli mediów. W swoim wystąpieniu abp Fisichella wskazał m.in. na istotę współczesnego komunikowania.
„Bez dobra, miłości nie jesteśmy w stanie żyć, dlatego konieczna jest komunikacja globalna, obejmująca wszystkie aspekty życia, a równocześnie nadająca aktualnej rzeczywistości odpowiednią wagę i wizję. Rzeczywistość ta składa się bowiem również z cichych dzieł miłosierdzia, codziennych gestów różnych osób, często znajdujących się w cieniu. Mam tu na myśli dzieła wykonywane przez wolontariuszy, we wszystkich postaciach, które nie stanowią głośnych wydarzeń a równocześnie są fundamentalnym wyrazem życia społecznego i cywilnego. Świadczą o ich odpowiedzialności i są odpowiedzią na potrzeby współczesnego społeczeństwa. A zatem wszystkie formy wolontariatu obywatelskiego, społecznego, kulturalnego, przeżywane w duchu miłosierdzia, mogą świadczyć o autentycznej rewolucji kulturalnej. Potrzebujemy właśnie tego, zmiany mentalności i kultury, która będzie w stanie postawić w centrum zainteresowania to co jest w życiu najważniejsze” – powiedział abp Fisichella.
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.