Slalomem w sutannie

- W kategorii księży mocno walczących na trzecim miejscu podium znalazł się ks. Jacek Gasidło, drugie zajął o. Dobrosław Mężyk, franciszkanin, a zdobywcą pucharu został ks. Henryk Urbaś, salezjanin - zapraszał ks. Damian Copek, współorganizator zawodów, po medale kolejną grupę najlepszych narciarzy.

Uroczystą dekoracją zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych kończyły się 19. Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków w narciarstwie alpejskim rozgrywane jak zawsze na Stożku w Wiśle-Łabajowie.

Rozpoczęły się również tradycyjnie: wspólną rozgrzewką, przejazdem w sutannach i modlitwą. O Bożą opiekę - za wstawiennictwem patrona tych zawodów: św. Jana Pawła II - prosił ks. Damian Copek - współorganizator tych zawodów wraz z ks. Szymonem Kosem.

Ks. Mieczysław Piela, duszpasterz parafii w Wiśle-Głębcach, na terenie której znajduje się narciarski ośrodek w Łabajowie, poprowadził wspólną modlitwę o szczęśliwy przebieg mistrzostw, polecając narciarzy opiece Matki Bożej. Chwilę później, mimo kontuzji, sam założył narty i ruszył na stok.

- Dzisiaj warunki nie są łatwe i trudno będzie o dobry czas - mówili narciarze w koloratkach po próbnych zjazdach. Wśród kibicujących uznanie wzbudzały ich umiejętności narciarskie, a także szczególnie gorąco przyjmowane zjazdy w sutannach i habitach.

Od lewej: ks. Damian Copek i medaliści: o. Dobrosław Mężyk, ks. Krzysztof Urbaś i ks. Jacek Gasidło   Alina Świeży-Sobel /Foto Gość Od lewej: ks. Damian Copek i medaliści: o. Dobrosław Mężyk, ks. Krzysztof Urbaś i ks. Jacek Gasidło
W tym roku wystartowało łącznie blisko 70 uczestników: księży, kleryków oraz rodzinnych par startujących w kategorii Open. - W tym roku po raz pierwszy mieliśmy już także uczestnika, który otworzył w tych mistrzostwach nową grupę zawodników: szafarzy i katechetów świeckich. Będziemy ją w kolejnych edycjach na pewno kontynuować - zapowiadał ks. Copek. Pierwszy puchar w tej kategorii odebrał Grzegorz Bochoń, szafarz z Rudy Śląskiej.

Wiele emocji i podziwu wzbudził start najstarszego uczestnika tych zawodów: 74-letniego ks. prał. Władysława Nowobilskiego, proboszcza parafii w Ciścu na Żywiecczyźnie. - Podziwiałem styl jazdy i chciałbym sam tak pięknie i elegancko jeździć, kiedy będę w takim wieku - przyznawał ks. Copek, wręczając kolejny już puchar i złoty medal dla wiernego uczestnika mistrzostw.

A ks. prał. Nowobilski tłumaczył, że przyjeżdża przede wszystkim dlatego, że to zawody imienia św. Jana Pawła II. - To dzięki niemu mamy kościół w Ciścu, zbudowany w ciągu jednej doby, wbrew władzy. Potem przez 2 lata pilnowaliśmy go dzień i noc, żeby go nie rozebrano. Kard. Wojtyła bronił nas. Napisał nawet do Gierka list w naszej sprawie - przypominał ks. Nowobilski, rozdając zgromadzonym wokół podium egzemplarze swoje książki, w której opisał te dramatyczne wydarzenia.

«« | « | 1 | 2 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
5°C Środa
rano
8°C Środa
dzień
8°C Środa
wieczór
7°C Czwartek
noc
wiecej »