Reklama

Ufając w Boże miłosierdzie

Biskup jest z Bożego miłosierdzia wybrany - mówił bp Piotr Libera w Płocku podczas święceń biskupich ks. Mirosława Milewskiego, 37. biskupa pomocniczego w historii diecezji płockiej. W uroczystości w bazylice katedralnej wzięło udział wielu gości z Polski i zagranicy, w tym około kilkunastu biskupów z kraju.

Reklama

Biskup płocki Piotr Libera był  głównym konsekratorem święceń biskupich, natomiast współkonsekratorami abp Celestino Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce i kard. Kazimierzy Nycz, metropolita warszawski.

Bp Piotr Libera w homilii odwołał się do wielkopostnej przypowieści „O dwóch braciach i dobrym Ojcu”. Zauważył, że łatwo dojrzeć współczesny bunt przeciw Bogu: to model życia bez Boga, negowanie prawdy, mieszanie w sprawdzonym modelu rodziny, zastępowanie wierności i poświęcenia gonieniem za przyjemnością, porzucanie wspaniałego dziedzictwa chrześcijańskiego w imię ideologii multikulturalizmu.

„Ten świat trwoni swój majątek, trwoni samego siebie - opiniował hierarcha. - Jakże potrzebne jest dzisiaj nawrócenie, `metanoia`. I jak potrzebne jest uczenie się naśladowania postawy Ojca, który widząc powracającego syna wychodzi, wręcz wybiega mu naprzeciw, nie pozwala dokończyć jego `spowiedzi`, rzuca mu się na szyję, urządza radosną ucztę”, relacjonował bp Libera.

Biskup Mirosław Milewski jest 37. biskupem pomocniczym w historii diecezji płockiej. Pochodzi z parafii św. Franciszka z Asyżu w Ciechanowie. Urodził się 26 lutego 1971 roku. Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku, 15 czerwca 1997 roku przyjął święcenia prezbiteratu z rąk ówczesnego biskupa płockiego Zygmunta Kamińskiego. Pracował jako wikariusz w parafii św. Józefa w Zakroczymiu, a w roku 1998 został skierowany na studia specjalistyczne w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, zwieńczone w 2004 roku uzyskaniem doktoratu z socjologii. Pracę zatytułowaną „Społeczne uwarunkowania postaw młodzieży wobec AIDS” napisał pod kierunkiem ks. prof. Janusza Mariańskiego. W czasie studiów był kapelanem sióstr karmelitanek klauzurowych w Dysie koło Lublina.

Po powrocie ze studiów od 2004 roku pracował w Kurii Diecezjalnej, a następnie został wykładowcą i wychowawcą w płockim Wyższym Seminarium Duchownym (m.in. przez 2 lata pełnił funkcję prefekta ds. wychowawczych). W seminarium jest nadal wykładowcą katolickiej nauki społecznej i teologii pastoralnej. W latach 2007-2008 był również dyrektorem Soborowego Studium Teologiczno-Pastoralnego. Przez kilka lat był także wykładowcą socjologii i katolickiej nauki społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jest autorem kilkunastu publikacji naukowych i recenzji.

W roku 2008 biskup płocki Piotr Libera powierzył księdzu Milewskiemu obowiązki kanclerza Kurii Diecezjalnej, a w 2009 roku mianował go wikariuszem generalnym diecezji płockiej. Został wtedy również mianowany członkiem Rady Kapłańskiej i Kolegium Konsultorów. W roku 2012 Ojciec Święty Benedykt XVI odznaczył ks. Milewskiego godnością Kapelana Jego Świątobliwości. 

Czytaj także:

Moje spotkanie z Dobrym Pasterzem
«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
1 2 3 4 5 6 7
6°C Czwartek
noc
4°C Czwartek
rano
4°C Czwartek
dzień
5°C Czwartek
wieczór
wiecej »

Reklama