W Betanii obchodzono liturgiczne wspomnienie św. Marty. Eucharystii odpustowej w sanktuarium upamiętniającym jej dom rodzinny 29 lipca przewodniczył kard. Giovanni Coppa, wieloletni nuncjusz apostolski w Pradze.
W tradycyjnej pielgrzymce do Betanii wzięli udział franciszkanie, kustosze tamtejszego sanktuarium, siostry zakonne oraz wierni z Jerozolimy i okolic.
Betania jest osadą na wschodnim zboczu Góry Oliwnej, położoną w odległości 3 km od Jerozolimy. Jest znana przede wszystkim z ewangelicznych opisów ukazujących serdeczną przyjaźń Pana Jezusa z Martą, Marią i Łazarzem. Nad jego grobem pod koniec IV wieku została wybudowana świątynia, której fundamenty i fragmenty mozaikowej posadzki można podziwiać do dnia dzisiejszego.
Na ruinach bizantyńskiego sanktuarium krzyżowcy wznieśli nowy kościół oraz klasztor dla benedyktynek. Franciszkańskie sanktuarium wybudowane w połowie ubiegłego stulecia jest kontynuacją chrześcijańskiej tradycji, która skupia się wokół grobu Łazarza i uczy, czym jest prawdziwa przyjaźń z Jezusem.
Po Mszy św. pielgrzymi nawiedzili i uczcili modlitwą grób Łazarza, będący obecnie w rękach muzułmanów, a także sanktuarium Ojcze nasz oraz miejsce Wniebowstąpienia Pana Jezusa na szczycie Góry Oliwnej.
W Betanii, którą Palestyńczycy nazywają „El Azaryeh”, co jest zarabizowaną formą łacińskiej nazwy „Lazarium”, mieszka około 30 tys. muzułmanów. Wspólnota chrześcijańska składa się z 10 rodzin katolickich i kilkunastu prawosławnych. 4 stycznia 1964 r. sanktuarium w Betanii odwiedził Paweł VI.
Tak wynika z sondażu SW Research wykonanego na zlecenie "Wprost".
Przedstawienia odbywały się kilka razy w tygodniu, w późnych godzinach wieczornych.