„Jest nadzieja na drodze” – pod tym hasłem w Brazylii rozpoczyna się miesiąc powołań.
Tradycyjnie pierwsza niedziela sierpnia poświęcona jest modlitwie za kapłanów i o nowe powołania. Druga niedziela, gdy obchodzi się tam dzień ojca, zwraca uwagę na powołanie rodzicielskie. Trzecia poświęcona jest powołaniu do życia konsekrowanego, a kolejną dedykuje się różnorodnym posługom, jakie świeccy podejmują we wspólnocie Kościoła. Ponieważ w tym roku sierpień ma 5 niedziel, ostatnia z nich poświęcona będzie katechetom, którzy bezinteresownie ewangelizują dzieci, młodzież i dorosłych.
Z okazji „miesiąca powołań” ks. Reginaldo de Lima z komisji episkopatu ds. duchowieństwa i życia konsekrowanego skierował specjalny list do wszystkich regionów episkopatu, diecezji, parafii i wspólnot kościelnych.
Ks. Lima kieruje apel, aby wszyscy z oddaniem obchodzili ten szczególny miesiąc, a wówczas pojawi się pewność, że dzięki Panu zagości wśród nas nowa wiosna powołań. „Zjednoczeni w modlitwie chcemy prosić Pana żniwa, aby wzbudził powołania kapłańskie i zakonne w naszych wspólnotach, jak również, by młodzi przygotowywali się godnie do powołania małżeńskiego, przyczyniając się do pomnożenia w naszych wspólnotach owocnej obecności chrześcijańskich rodzin i wolontariuszy duszpasterskich” – pisze ks. Lima.
Konferencja Episkopatu Brazylii (CNBB) promuje sierpniowe obchody miesiąca powołań od 1983 r. Głównym celem tego miesiąca jest zwrócenie uwagi na różnorodne powołania i posługi w Kościele.
„Będziemy działać w celu ochrony naszych interesów gospodarczych”.
Propozycja amerykańskiego przywódcy spotkała się ze zdecydowaną krytyką.
Strona cywilna domagała się kary śmierci dla wszystkich oskarżonych.
Franciszek przestrzegł, że może ona też być zagrożeniem dla ludzkiej godności.
Dyrektor UNAIDS zauważył, że do 2029 r. liczba nowych infekcji może osiągnąć 8,7 mln.