O ochronie życia od poczęcia, komunikacie Episkopatu i prowokacjach feministek z Ewą Kowalewską, prezes Forum Kobiet Polskich, rozmawia Jan Hlebowicz.
Jan Hlebowicz: Jak ocenia Pani treść komunikatu biskupów odczytanego w ostatnią niedzielę w niemal wszystkich kościołach w Polsce?
Ewa Kowalewska: List biskupów jest ogólnym wskazaniem natury moralnej - powinniśmy chronić każdego człowieka. Jednocześnie polscy hierarchowie na pewno są w pełni świadomi, że to dopiero początek dyskusji. Przypuszczam, że podobnych, bardziej szczegółowych oświadczeń będzie w przyszłości więcej. Jestem przekonana, że polscy biskupi pochylą się z wielką troską nad kobietą w ciąży problemowej.
Treść listu wywołała oburzenie środowisk lewicowych. W kościele pw. św. Anny w Warszawie i bazylice Mariackiej w Gdańsku doszło do prowokacji...
Akcje feministek były skandaliczne i, niestety, typowe dla tych środowisk. Wykorzystanie do prowokacji miejsca świętego dla katolików, czyli kościoła podczas niedzielnej Mszy św., służyło tylko i wyłączenie zwróceniu uwagi na siebie oraz wywoływaniu zaplanowanych kontrowersji społecznych. Nie należy dać się sprowokować i ulegać emocjom. Do tak ważnej sprawy jak ochrona ludzkiego życia trzeba podchodzić rozsądnie i z dużym spokojem.
Feministki twierdzą, że zrobiły to, by "dodać odwagi innym kobietom".
Ruch feministyczny próbuje przedstawiać siebie jako monopolistę w posiadaniu wszelkich prawd o sytuacji kobiet. To jednak tylko krzykliwa mniejszość, która uzurpuje sobie prawo do wypowiadania się w imieniu większości. My, kobiety zrzeszone w Forum Kobiet Polskich, jesteśmy katoliczkami i regularnie sprzeciwiamy się takiemu stawianiu sprawy.
Jakie jest stanowisko Forum Kobiet Polskich w kwestii ochrony życia?
Wspieramy stanowisko Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia. Każde dziecko powinno być chronione. Uważamy jednocześnie, że drugą ofiarą aborcji jest kobieta i należy nie tylko otoczyć ją ochroną, ale także tę ochronę wzmocnić.
Forum Kobiet Polskich jest stowarzyszeniem skupiającym przedstawicielki organizacji, stowarzyszeń i ruchów, które w swoim programie deklarują chęć działania na rzecz tworzenia środowiska opiniotwórczego kobiet katolickich.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.
Według przewodniczącego KRRiT materiał zawiera treści dyskryminujące i nawołujące do nienawiści.
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.