W Watykanie w bardzo zaawansowanym stanie znajdują się prace nad reformą prawa pracy- informuje w swym dzisiejszym wydaniu „La Croix”.
Francuski dziennik katolicki przypomina, że w tym „najmniejszym państwie świata” pracuje 4 600 osób zarówno świeckich, jak i duchownych. 7 lipca Benedykt XVI podpisał Motu Proprio, w którym przedstawił nowe zasady działania istniejącego od dwudziestu lat Centralnego Biura Pracy Stolicy Apostolskiej.
„La Croix” powołuje się na wypowiedź dyrektora tej placówki, Massimo Bufacchiego. Reforma ma w większym stopniu uwzględniać potrzeby rodzin i zrównywać ustawodawstwo watykańskie z wprowadzonym ostatnio we Włoszech. Chodzi o rewaloryzację dodatków rodzinnych w związku z urodzeniem kolejnego dziecka, zwłaszcza w przypadku rodzin wielodzietnych i żyjących w trudnych warunkach materialnych, pomoc dla niepełnosprawnych, coroczny bon na przedszkole czy też na zakup podręczników szkolnych.
Równocześnie przewiduje się podwyższenie wieku emerytalnego. W przypadku osób świeckich zarówno kobiet, jak i mężczyzn, którzy podejmą pracę począwszy od roku 2010 - z 65 na 67 lat, natomiast w przypadku duchownych z 70 na 75 lat.
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.