Szereg inicjatyw o charakterze duchowym i kulturalnym, w tym równoczesne odmawianie Różańca na pięciu kontynentach, złożyło się na odbywający się we Francji Międzynarodowy Festiwal Maryjny.
Jego organizatorami są biskupi Benoît Rivière z Autun oraz Dominique Rey z Tulonu. Przez pięć dni opactwo Nawiedzenia w Paray-le-Monial stało się miejscem spotkania i modlitwy, ale również koncertów i przedstawień. W organizację festiwalu zaangażowały się szczególnie nowe wspólnoty chrześcijańskie, które proponują niecodzienne metody ewangelizacji. Taką oryginalną propozycją jest dzisiejsza „chrystoteka”, organizowana przez brazylijską wspólnotę „Przymierze i Miłosierdzie”. „Chrystoteka” to dyskoteka z Chrystusem, a dokładnie dyskoteka, która rozpoczyna i kończy modlitwą liturgiczną.
Tegoroczny festiwal maryjny jest okazją do odkrycia duchowości maryjnej, a przede wszystkim kultu Niepokalanego Serca Maryi. W tym duchu, Wspólnota Emmanuel, proponuje codziennie praktykę „wieczystego różańca”, podobną do dobrze znanej wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu.
18 sierpnia, w Paray-le-Monial, tematem spotkań i nabożeństw jest misja. Misyjne błogosławieństwo i rozesłanie zakończy drugi międzynarodowy Festiwal maryjny.
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.