Kilkunastu zabitych w strzelaninie w kawiarni

Trzech mężczyzn otworzyło ogień w nocy z czwartku na piątek w popularnej kawiarni w mieście Balad na północy Iraku, zabijając co najmniej 12 osób i raniąc 25 - poinformowały lokalne źródła szpitalne i policyjne.

Zamieszkane głównie przez szyitów miasto Balad znajduje się około 80 km na północ od stołecznego Bagdadu. Obszar ten jest silnie strzeżony, ale napastnikom udało się przedostać przez trzy punkty kontroli - poinformował przedstawiciel sił bezpieczeństwa, zastrzegając sobie anonimowość.

Na razie nie są znane motywy ataku.

Do strzelaniny doszło nazajutrz po serii zamachów bombowych w Bagdadzie, w których łącznie zginęły 93 osoby, a co najmniej 165 zostało rannych. Odpowiedzialność za wszystkie trzy zamachy wzięli na siebie sunniccy ekstremiści z Państwa Islamskiego (IS). Były to najkrwawsze ataki w ostatnim czasie.

Władze Iraku poinformowały w środę, że dzięki prowadzonej przy wsparciu USA kampanii zbrojnej przeciwko IS odzyskały około dwóch trzecich terytorium zajętego przez to ugrupowanie w błyskawicznym natarciu w 2014 roku. Środowe zamachy pokazują jednak, iż mimo strat terytorialnych dżihadyści wciąż są zdolni do atakowania, także w centrum irackiej stolicy. Przedstawiciele władz Iraku twierdzą, że nasilenie zamachów w Bagdadzie jest próbą odwrócenia przez IS uwagi od porażek w starciach z wojskami irackimi.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
10°C Niedziela
wieczór
8°C Poniedziałek
noc
8°C Poniedziałek
rano
8°C Poniedziałek
dzień
wiecej »