Opublikowane zostały materiały na przyszłoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który jak zwykle będzie przeżywany od 18 do 25 stycznia 2010 r.
Tym razem wybór tematu i przygotowanie rozważań powierzono chrześcijanom ze Szkocji. W 2010 r. przypadać będzie bowiem stulecie Konferencji Misyjnej w Edynburgu. Uczestniczyli w niej protestanccy i anglikańscy misjonarze z całego świata, którzy nie bacząc na podziały, starali się skoordynować swe ewangelizacyjne działania.
Przyszłoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan będzie nawiązywał do tamtego wydarzenia. Jego temat brzmi bowiem: „Wy jesteście świadkami tego”. Słowa zmartwychwstałego Jezusa mają nas zachęcić do wzmożenia działalności misyjnej, w nadziei, że ożywi ona zarazem dążenie do odbudowy jedności Kościoła. Jak bowiem czytamy we wprowadzeniu do tegorocznego tematu, to właśnie misjonarze byli pionierami ekumenizmu. W przeciwieństwie do chrześcijan w Europie, którzy przyzwyczaili się do podziałów, misjonarze wiedzieli, że skandal rozbicia Kościoła jest sprzeczny z głoszoną przez nich Ewangelią. Jedności poszukiwali też ze względów praktycznych, aby oszczędzić skromne siły, opracowując na przykład wspólne tłumaczenia Biblii czy dzieląc się terenami misyjnymi. W przekonaniu organizatorów tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan ożywienie ducha misyjnego u wyznawców Chrystusa może im przywrócić wolę jedności, którą kierowali się misjonarze przed stu laty.
Jak zwykle materiały przygotowane przez Światową Radę Kościołów i Papieską Radę ds. Popierania Jedności Chrześcijan, zawierają cytaty biblijne i rozważania na każdy dzień tygodnia, a także konspekt nabożeństwa ekumenicznego oraz obszerne wyjaśnienie tematu i krótką prezentację chrześcijan w Szkocji.
„Będziemy działać w celu ochrony naszych interesów gospodarczych”.
Propozycja amerykańskiego przywódcy spotkała się ze zdecydowaną krytyką.
Strona cywilna domagała się kary śmierci dla wszystkich oskarżonych.
Franciszek przestrzegł, że może ona też być zagrożeniem dla ludzkiej godności.
Dyrektor UNAIDS zauważył, że do 2029 r. liczba nowych infekcji może osiągnąć 8,7 mln.