Opublikowane zostały materiały na przyszłoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który jak zwykle będzie przeżywany od 18 do 25 stycznia 2010 r.
Tym razem wybór tematu i przygotowanie rozważań powierzono chrześcijanom ze Szkocji. W 2010 r. przypadać będzie bowiem stulecie Konferencji Misyjnej w Edynburgu. Uczestniczyli w niej protestanccy i anglikańscy misjonarze z całego świata, którzy nie bacząc na podziały, starali się skoordynować swe ewangelizacyjne działania.
Przyszłoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan będzie nawiązywał do tamtego wydarzenia. Jego temat brzmi bowiem: „Wy jesteście świadkami tego”. Słowa zmartwychwstałego Jezusa mają nas zachęcić do wzmożenia działalności misyjnej, w nadziei, że ożywi ona zarazem dążenie do odbudowy jedności Kościoła. Jak bowiem czytamy we wprowadzeniu do tegorocznego tematu, to właśnie misjonarze byli pionierami ekumenizmu. W przeciwieństwie do chrześcijan w Europie, którzy przyzwyczaili się do podziałów, misjonarze wiedzieli, że skandal rozbicia Kościoła jest sprzeczny z głoszoną przez nich Ewangelią. Jedności poszukiwali też ze względów praktycznych, aby oszczędzić skromne siły, opracowując na przykład wspólne tłumaczenia Biblii czy dzieląc się terenami misyjnymi. W przekonaniu organizatorów tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan ożywienie ducha misyjnego u wyznawców Chrystusa może im przywrócić wolę jedności, którą kierowali się misjonarze przed stu laty.
Jak zwykle materiały przygotowane przez Światową Radę Kościołów i Papieską Radę ds. Popierania Jedności Chrześcijan, zawierają cytaty biblijne i rozważania na każdy dzień tygodnia, a także konspekt nabożeństwa ekumenicznego oraz obszerne wyjaśnienie tematu i krótką prezentację chrześcijan w Szkocji.
W starożytnym mieście Ptolemais na wybrzeżu Morza Śródziemnego.
W walkę z żywiołem z ziemi i powietrza było zaangażowanych setki strażaków.
Wstrząsy o sile 5,8 w skali Richtera w północno wschodniej części kraju.
Policja przystąpiła do oględzin wyciągniętej z morza kotwicy.
Ogień strawił tysiące budynków na obszarze ok. 120 km kw., czyli powierzchni równej San Francisco.