Papież do diakonów stałych.
Znaczenie, jakie ma w Kościele braterska miłość i służba, wskazał Papież, spotykając się w Watykanie z delegacją Międzynarodowego Centrum Diakonatu, które obchodziło pod koniec zeszłego roku swoje 50-lecie. Ten ośrodek zajmujący się posługą diakonów stałych ma siedzibę w Stuttgarcie w Niemczech. Franciszek przypomniał słowa, które Chrystus wypowiedział do uczniów: „Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem” (J 13, 34).
„Kochając się nawzajem, uczniowie kontynuują misję, dla której Syn Boży przyszedł na świat. I rozumieją, z pomocą Ducha Świętego, że to przykazanie wiąże się ze służbą braciom i siostrom. Aby móc konkretnie zatroszczyć się o potrzebujących, apostołowie wybierają kilku «diakonów», czyli sług. Diakoni ukazują w szczególny sposób Jezusowe przykazanie, by naśladować Boga w służbie innym; naśladować Boga, który jest miłością i posuwa się aż do tego, że nam służy. Sposób działania Boga, Jego działania z cierpliwością, życzliwością, współczuciem i gotowością, by czynić nas lepszymi, winien znamionować również wszystkich sług Kościoła: biskupów jako następców apostołów, kapłanów będących ich współpracownikami i – w konkretnym «obsługiwaniu stołów» (por. Dz 6, 2) – diakonów. Właśnie diakoni są obliczem Kościoła w życiu codziennym – wspólnoty, która żyje i pielgrzymuje pośród ludzi, a w której wielkim nie jest ten, kto rządzi, ale kto służy (por. Łk 22, 26)” – powiedział Franciszek.
Przybyłym do Rzymu w Roku Miłosierdzia diakonom stałym Papież życzył, by ta pielgrzymka pomogła im wzrastać w ich powołaniu sług Chrystusa.
Usługa "Podpisz dokument" przeprowadza użytkownika przez cały proces krok po kroku.
25 lutego od 2011 roku obchodzony jest jako Dzień Sowieckiej Okupacji Gruzji.
Większość członków nielegalnych stowarzyszeń stanowią jednak osoby urodzone po wojnie.