W najbliższy piątek w Sopocie odbędzie się publiczna debata na temat przyszłości rynku mediów w Polsce po 2013 roku.
W najbliższy piątek w Sopocie odbędzie się publiczna debata na temat przyszłości rynku mediów w Polsce po 2013 roku. Udział w konferencji Media 2.0 2013>> potwierdzili przedstawiciele rządu, najwięksi w Polsce nadawcy, wybitni twórcy oraz medioznawcy. Inicjatorem spotkania jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdan Zdrojewski, a organizatorem Narodowy Instytut Audiowizualny.
Debacie zostaną poddane założenia polityki audiowizualnej Polski przygotowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego na 1450 dni przed spodziewanym wyłączeniem telewizyjnego sygnału analogowego w Polsce. Jest ona punktem wyjścia do działań innych ministerstw i jednostek w zakresie zmiany naziemnego nadawania sygnału telewizyjnego z analogowego na cyfrowy. Konferencja Media 2.0 2013>> ma na celu wskazanie największych wyzwań rynku mediów w Polsce, określenie roli mediów w strategii Polska 2030, przedyskutowanie najważniejszych zagadnień związanych z procesem przełączenia nadawania sygnału telewizyjnego z analogowego na cyfrowy oraz omówienia wizji różnych udziałowców rynku na temat przyszłości mediów w Polsce.
Udział w spotkaniu potwierdziło około trzydziestu panelistów i prelegentów. Na Uniwersytecie Gdańskim 18 września br. spodziewanych jest łącznie kilkuset gości związanych z rynkiem mediów, natomiast widzów transmisji internetowej z debaty może być nawet kilka tysięcy. Charakter publicznej debaty spotkania był powodem podjęcia decyzji o zapewnieniu relacji na żywo z przebiegu dyskusji z wykorzystaniem mediów internetowych.
Organizatorem konferencji Media 2.0 2013>> jest Narodowy Instytut Audiowizualny - centralny ośrodek specjalizujący się w digitalizacji i koordynujący program zachowania, rozbudowy i udostępniania cyfrowego dziedzictwa kulturowego. Podlega on Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Debata będzie transmitowana on-line: http://www.przyszloscmediów.com. Na tej stronie znajduje się również program debaty.
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.
Z dala od tłumów oblegających najbardziej znane zabytki i miejsca.