„Odtworzenie sudańskiej tkanki społecznej oraz promocja rozwoju duchowego i materialnego to wyzwanie dla sieci lokalnych stacji radiowych – powiedziała dyrektorka rozgłośni Sudan Catholic Radio Network.
– Sieć ma na celu niwelowanie rozdrobnienia etnicznego, które dzieli zmęczony długą wojną naród. Rozgłośnia ma promować jedność narodową bazującą na poszanowaniu praw człowieka, i leczyć powojenne rany” – dodała s. Paola Moggi.
Sieć SCRN posiada osiem nadajników, które obsługują miejscowości na południu kraju. Radio powstało z inicjatywy episkopatu Sudanu a za realizację odpowiedzialne jest zgromadzenie misjonarzy kombonianów. Informacje radiowe, docierające do niewielkich miejscowości, stanowią istotny wkład w rozwój zrujnowanego kraju. Brak dróg i powszechny analfabetyzm sprawiają, że jedyną możliwością dotarcia do ludzi są fale radiowe. Rozgłośnia ma własne centrum dokształcające, które przygotowało już 20 pracowników dla lokalnych rozgłośni katolickiej sieci. Program codzienny nadawany jest po angielsku i w sześciu językach lokalnych.
Dyrektorka stacji podkreśla, że najistotniejsze dla projektu jest zaangażowanie miejscowych chrześcijan. Inicjatywie towarzyszy komboniańskie hasło „Ocalić Afrykę z udziałem Afryki” (Salvare l’Africa con l’Africa).
Celem ataku miał być czołowy dowódca Hezbollahu Mohammed Haidar.
Wyniki piątkowych prawyborów ogłosił w sobotę podczas Rady Krajowej PO premier Donald Tusk.
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
- ocenił w najnowszej analizie amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną (ISW).
Wydarzenie wraca na płytę Starego Rynku po kilkuletniej przerwie spowodowanej remontami.