Mój różaniec, moja misja!

Pomódl się częścią różańca za misjonarzy, a następnie prześlij różaniec na którym się modliłeś do sióstr salwatorianek. Nadesłane różańce trafią na misje lub zostaną sprzedane, a dochód zostanie przeznaczony na pracę misyjną zakonnic.

Inicjatywa organizowana jest w ramach akcji „Mój różaniec, moja misja!”.

S. Maria Faustyna Gackowska SDS, z referatu misyjnego zgromadzenia przypomniała, że październikowa zbiórka różańców ma wesprzeć działalność misyjną sióstr salwatorianek w Demokratycznej Republice Konga. Niecodzienny pomysł wziął się z opowieści s. Damiany, posługującej na misjach jako położna.

Przypomniała ona historię, kiedy do odnowienia sal szpitalnych, misjonarze potrzebowali wapna, które należało zebrać w pobliskiej rzece. Zakonnice poprosiły więc miejscową ludność o przyniesienie potrzebnego materiału w zamian za to obiecując różańce. Jak wspomina s. Damiana zgromadzono tyle wapna, że można byłoby odnowić cały szpital i zrobić zapasy.

- Różaniec w Kongo jest bardzo lubianą modlitwą – powiedziała s. Damiana. – Na miejscu różańców się nie wyrabia, każdy przywożony z Europy jest bardzo szanowany – stwierdziła.

S. Maria Faustyna, referentka misyjna zgromadzenia przyznała, że poruszyła ja postawa Kongijczyków. Dlatego w miesiącu modlitwy różańcowej zgromadzenie zorganizowało zbiórkę różańców. - Zostaną one przekazane na misje – mówi s. Maria Faustyna. – Jeśli jednak okaże się, że odzew będzie duży, cześć różańców sprzedamy, a uzyskane pieniądze przeznaczymy na inne potrzeby misji.

Jak przypomina zakonnica, głównym celem akcji jest jednak podkreślenie wago modlitwy różańcowej. - Dlatego zachęcam by pierwszym etapem włączenia się do akcji była modlitwa różańcowa w intencji misjonarzy i dzieł misyjnych Kościoła. Aby przez wstawiennictwo Maryji która zgodziła się by przez nią Dobra Nowina przyszła na świat, coraz więcej ludzi znało i kochało Chrystusa – prosi salwatorianka.

Różańce należy przysyłać na adres:

Referat Misyjny SS. Salwatorianek
ul. Uzdrowiskowa 38
43 - 230 Goczałkowice-Zdrój

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| MISJE, RÓŻANIEC

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
22°C Środa
rano
29°C Środa
dzień
29°C Środa
wieczór
23°C Czwartek
noc
wiecej »