Renata Kaznowska została powołana na stanowisko wiceprezydenta Warszawy - poinformowała w środę prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Kaznowska zapewniła, że jest "twardą babką" oraz że warszawiacy mają u niej zawsze otwarte drzwi.
"Dzisiaj kończymy kompletowanie wiceprezydentów, którzy będą zarządzać miastem. Powołuję na to stanowisko Renatę Kaznowską, która od 1994 roku pracuje w samorządzie, zna Warszawę, jak własną kieszeń, każdą ulicę i każdy kamień" - podkreśliłą w środę na briefingu Gronkiewicz-Waltz.
Jak dodała, Kaznowska będzie nadzorowała Biuro Infrastruktury oraz Biuro Drogownictwa i Komunikacji, w którego skład wchodzą m.in. takie jednostki, jak Zarząd Transportu Miejskiego, Zarząd Dróg Miejskich czy Zakład Remontów i Konserwacji Dróg. Będzie też zajmowała się Biurem Sportu.
Kaznowska podziękowała prezydent stolicy, za to, że obdarzyła ją zaufaniem. "Stoi za mną bardzo ciężka, merytoryczna praca od ponad 20 lat, chciałabym kontynuować współpracę z warszawiakami, którzy zawsze mieli u mnie otwarte drzwi" - podkreśliła.
"Warszawa zna mnie od ponad 20 lat, ja od ponad 20 lat uczę się Warszawy i wsłuchuję się w głos Warszawy. Będę robiła to teraz z pozycji wiceprezydenta, co bardzo mnie cieszy, ponieważ Warszawa jest miastem dynamicznie rozwijającym się" - mówiła. Przekonywała, że zależy jej na tym, aby stolica "przyśpieszyła" swój rozwój, bo - jak podkreśliła - wie, że to jest możliwe".
Zapewniła, że jest "strasznie twardą babką". "Myślę, że Warszawa na tym skorzysta, bardzo się cieszę, dziękuję za tę nominację w niewątpliwie trudnych czasach" - podkreśliła Kaznowska.
Zdaniem Gronkiewicz-Waltz nowa wiceprezydent "jest świetnie zorientowana w tym, co należy zrobić i jest taką osobą, która ma za sobą pasmo różnych wyzwań, trudnych decyzji". Dodała, że nowa wiceprezydent jest osobą "bardzo otwartą na konsultacje i na media".
Kaznowska od blisko 20 lat związana jest z warszawskim samorządem. Była szefową Zarządu Terenów Publicznych. Od lutego 2015 r. jest prezesem zarządu Pałacu Kultury i Nauki. Nowa wiceprezydent przyczyniła się m.in. do remontów ulic na Starym Mieście i rewitalizacji Ogrodu Krasińskich.
W ubiegłym tygodniu Gronkiewicz-Waltz poinformowała, że z ratusza odchodzi dwóch dotychczasowych wiceprezydentów: Jarosław Jóźwiak i Jacek Wojciechowicz. Jóźwiak - dotychczasowy pierwszy wiceprezydent, który nadzorował m.in. zajmujące się kwestiami reprywatyzacji Biuro Gospodarki Nieruchomościami - podał się do dymisji; Wojciechowicz została odwołany przez prezydent Warszawy. Ponadto władze PO rozwiązały stołeczne struktury partii.
Miejsce Jóźwiaka jako pierwszego zastępcy Gronkiewicz-Waltz zajął b. poseł PO, a obecnie sędzia Trybunału Stanu Witold Pahl. Pahl zapowiedział, że pierwszym zadaniem, jakie wyznaczył sobie jako wiceprezydentowi Warszawy, będzie uzyskanie dla miasta statusu pokrzywdzonego w związku z reprywatyzacją.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Z dala od tłumów oblegających najbardziej znane zabytki i miejsca.
Celem ataku miał być czołowy dowódca Hezbollahu Mohammed Haidar.
Wyniki piątkowych prawyborów ogłosił w sobotę podczas Rady Krajowej PO premier Donald Tusk.