Na Papieskim Uniwersytecie w Salamance zakończył się międzynarodowy kongres „Bioetyka w Europie i prawa człowieka”. W obradach wziął udział abp Rino Fisichella, prezes Papieskiej Akademii Pro Vita.
„W ostatnim czasie studium kwestii bioetycznych stało się coraz ważniejsze i pilniejsze. Nowe sytuacje techniczne i naukowe, które mają bezpośredni związek z życiem i zdrowiem, sprawiły, że pojawiły się nowe i ważne pytania etyczne, na które trzeba dać odpowiedź” – mówią organizatorzy kongresu. Obrady zostały poświęcone refleksji nad kwestiami bioetycznymi i prawami człowieka. Otworzył je abp Rino Fisichella wykładem „Bioetyka a prawo naturalne”. Eksperci z Europy i Ameryki Łacińskiej poruszyli m. in. następujące tematy: „Aktualne dylematy bioetyczne”, „Krajowy Bank DNA” oraz „Bioetyczny niepokój w Ameryce Łacińskiej i w Europie”.
W kongresie wzięli udział przedstawiciele środowisk naukowych i medycznych z kraju i zagranicy oraz studenci, nauczyciele religii i osoby zainteresowane problematyką.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.