Ojciec Święty Benedykt XVI mianował bp. pomocniczego diecezji siedleckiej Henryka Tomasika ordynariuszem diecezji radomskiej. W Radomiu wiadomość ta została ogłoszona w południe 16 października w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego przez bp. Stefana Siczka, administratora diecezji.
Bp Henryk Marian Tomasik urodził się 4 stycznia 1946 r. w Łukowie. Po studiach w Wyższym Seminarium Duchownym w Siedlcach 31 maja 1969 r. przyjął święcenia kapłańskie z rąk bp. Jana Mazura. Pracował najpierw jako wikariusz w parafii w Radoryżu Kościelnym. W latach 1971-1974 odbył specjalistyczne studia na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej KUL. Tam w 1984 r. obronił doktorat z filozofii teoretycznej. W siedleckim Wyższym Seminarium Duchownym pracował jako wykładowca. Był duszpasterzem akademickim oraz kapelanem siedleckiego Klubu Inteligencji Katolickiej.
21 listopada 1992 r. został mianowany biskupem pomocniczym siedleckim, ze stolicą tytularną Fornos Minore. Święcenia biskupie przyjął 6 stycznia 1993 r. na Watykanie z rąk Jana Pawła II.
Bp Tomasik zaangażowany jest w szereg prac Konferencji Episkopatu Polski. Jest przewodniczącym Komisji ds. Duszpasterstwa Młodzieży. Pełni też rolę członka w szeregu komisji: do spraw Duszpasterstwa Ogólnego, do spraw Duszpasterstwa Akademickiego, do spraw Polonii i Polaków za Granicą, do spraw Wychowania Katolickiego, do spraw Migracji, Turystyki i Pielgrzymek. Ponadto jest delegatem Konferencji Episkopatu Polski do spraw Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i delegatem Konferencji Episkopatu Polski do spraw Światowych Dni Młodzieży. Jego zawołaniem biskupim są słowa: Adveniat regnum Tuum – Przyjdź królestwo Twoje. Uroczysty ingres do radomskiej katedry odbędzie się w sobotę 14 listopada.
W starożytnym mieście Ptolemais na wybrzeżu Morza Śródziemnego.
W walkę z żywiołem z ziemi i powietrza było zaangażowanych setki strażaków.
Wstrząsy o sile 5,8 w skali Richtera w północno wschodniej części kraju.
Policja przystąpiła do oględzin wyciągniętej z morza kotwicy.
Ogień strawił tysiące budynków na obszarze ok. 120 km kw., czyli powierzchni równej San Francisco.