Sudańscy zwierzchnicy kościelni wzorują się na inicjatywach podejmowanych w Rwandzie po to, by przezwyciężyć plemienne traumy związane z ludobójstwem z 1994 r.
We wszystkich świątyniach chrześcijańskich Sudanu Południowego promuje się inicjatywę pokojową mającą na celu powstrzymanie walk plemiennych i niedopuszczenie do ludobójstwa, o którym coraz częściej mówi się w tym kraju. Konflikt między dwoma grupami etnicznymi – Dinka i Nuer, reprezentowanymi odpowiednio przez zwolenników obecnego prezydenta kraju i byłego wiceprezydenta, zaostrzył się od grudnia ub. roku, prowokując kolejną wojnę domową i jeden z największych kryzysów humanitarnych. Stąd kościelna inicjatywa pokojowa celem zmniejszenia wzajemnych napięć i budowania pojednania. Wspiera ją m.in. amerykańska Caritas.
Co ciekawe, sudańscy zwierzchnicy kościelni wzorują się na inicjatywach podejmowanych w Rwandzie po to, by przezwyciężyć plemienne traumy związane z ludobójstwem z 1994 r. W tym celu przedstawiciele Rady Kościołów Sudanu Południowego odwiedzili Kigali i rozmawiali z ludźmi promującymi dialog, pojednanie i wzajemne przebaczenie w rwandyjskim społeczeństwie.
Na prezent dla pary młodej goście chcą przeznaczyć najczęściej między 401 a 750 zł.
To opinia często powtarzana przed mającymi się dziś odbyć rozmowami pokojowymi.
„Przedwczesne” jest obecnie rozważanie ewentualnej podróży papieża Leona XIV na Ukrainę
Ponad 200 operacji prenatalnych rozszczepu kręgosłupa wykonano w bytomskiej klinice.