W audytorium przy Via Conciliazione, niemal naprzeciwko swej nowej siedziby, rozpoczęła sesję plenarną Papieska Rada ds. Środków Społecznego Przekazu.
Jest to pierwsze tego rodzaju spotkanie od czasu mianowania na stanowisko przewodniczącego medialnej dykasterii abp. Claudia Marii Cellego. Właśnie on podsumował na rozpoczęcie sesji działalność Rady w ciągu ostatnich trzech lat.
Watykańska dykasteria poświęciła najwięcej wysiłku na teoretyczną refleksję nad rozwojem współczesnych środków przekazu oraz ich wpływem na społeczeństwo. Służyła temu współpraca z wydziałami medialnymi papieskich uniwersytetów rzymskich oraz innych uczelni katolickich. Dzięki temu zrealizowano w ubiegłym roku (22-24 maja 2008 r.) międzynarodowy kongres odpowiedzialnych za akademickie kształcenie w zakresie mediów. Spotkanie pozwoliło na uwypuklenie potrzeby takich studiów na katolickich uczelniach oraz współpracy krajowej i regionalnej w tym względzie. Papieska Rada ds. Środków Społecznego Przekazu stara się także ukazywać duszpasterską rolę mediów w Kościele powszechnym. Służyło temu międzynarodowe sympozjum dla biskupów z całego świata (9-13 marca 2009) oraz spotkania z przedstawicielami episkopatów przybywających z wizytą ad limina. Abp Celli przyznał, że nie jest łatwo znaleźć sponsorów na stypendia dziennikarskie dla przedstawicieli Kościołów z krajów słabiej rozwiniętych. Skuteczniej natomiast przebiega integracja środowiskowa katolickich rozgłośni radiowych.
FOMO - lęk, że będąc offline coś przeoczymy - to problem, z którym mierzymy się także w święta
W ostatnich latach nastawienie Turków do Syryjczyków znacznie się pogorszyło.
... bo Libia od lat zakazuje wszelkich kontaktów z '"syjonistami".
Cyklon doprowadził też do bardzo dużych zniszczeń na wyspie Majotta.
„Wierzę w Boga. Uważam, że to, co się dzieje, nie jest przypadkowe. Bóg ma dla wszystkich plan”.