W Kolonii wmurowano 7 listopada kamień węgielny pod budzący wiele kontrowersji i sprzecznych opinii meczet. W ceremonii uczestniczył przewodniczący „Diyanet” – najwyższego urzędu tureckiego ds. religii prof. Ali Bardakoğlu. Zapewnił on, że przyszły obiekt będzie służył wszystkim ludziom i podkreślił, że w przyszłości imamowie w meczetach w Niemczech powinni móc głosić kazania po niemiecku i turecku.
Sadi Arslan, przewodniczący Tureckiej Unii Islamskiej (Ditib), określił przyszłą świątynię jako „inwestycję wspólnej przyszłości”. Obiekt ma być gotowy pod koniec 2010 roku i „będzie stanowił centrum kulturalne dla ludzi żyjących w dwóch kulturach” – stwierdził architekt Paul Böhm, który wspólnie ze swym ojcem Gottfriedem zaprojektował kompleks budynków centrum islamskiego. Zapewnił, że zarówno meczet, jak i pozostałe budynki cechować będzie przejrzystość.
Thomas Kufen, pełnomocnik ds. integracji w rządzie Nadrenii-Westfalii, określił nowo budowany meczet jako znak integracji muzułmanów w społeczeństwie niemieckim. Przypomniał, że dyskusja na temat budowy meczetu w Kolonii „przebyła długą drogę, nie wolną od wzajemnie wrogich postaw”. Jego zdaniem, wmurowanie kamienia węgielnego pod przyszły meczet dowodzi, że nie ma miejsca na wrogość wobec obcych.
To najpoważniejsze walki wewnątrz Syrii od 2020 r. Zginęło w nich już ponad 250 osób.
W odpowiedzi władze w Seulu poderwały myśliwce i złożyły protest dyplomatyczny.
O spowodowanie uszkodzeń podejrzana jest załoga chińskiego statku Yi Peng 3.
Program stoi w sprzeczności z zasadami ochrony małoletnich obowiązującymi w mediach.
Seria takich rakiet ma mieć moc uderzeniow zblliżoną do pocisków jądrowych.
Przewodniczący partii Razem Adrian Zandberg o dodatkowej handlowej niedzieli w grudniu.
Załoga chińskiego statku Yi Peng 3 podejrzana jest o celowe przecięcie kabli telekomunikacyjnych.