Charytatywny bieg wokół Pałacu Kultury i Nauki. Dochód wesprze mieszkańców Aleppo.
Fundacja Maraton Warszawski zaprasza 29 stycznia na godz. 10 na charytatywny bieg wokół Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. W tej konkurencji nie ma rywalizacja ani zwycięzcy. Każdy uczestnik otrzyma chip do pomiaru czasu - dzięki któremu będzie można zliczyć kilometry pokonane przez wszystkich uczestników imprezy. Dochód z niej zostanie przekazany, za pośrednictwem Caritas Polska i Polskiej Akcji Humanitarnej, na pomoc mieszkańcom zniszczonego wojną Aleppo.
"W 1944 roku w wyniku działań wojennych Warszawa została zrównana z ziemią. Miasto zburzono niemal w całości, a życie tysięcy Warszawiaków legło w gruzach. Obecnie na oczach całego świata rujnowane jest Aleppo. Każdego dnia giną ludzie, mieszkańcy miasta tracą dach nad głową, a setki dzieci zostają sierotami doświadczonymi traumą wojny. Syryjczykom brakuje jedzenia, ubrań, podstawowych środków sanitarnych" - piszą organizatorzy, zachęcając do uczestnictwa w akcji „#BiegamDobrze dla Aleppo”.
Może wziąć w niej udział maksymalnie 300 biegaczy. Organizatorzy zachęcają, by na znak solidarności z ofiarami wojny, uczestnicy ubrali białe koszulki. Dystans 10 kilometrów podzielony jest na 1600-metrowe okrążenia wokół PKiN. Każdy sam decyduje, ile przebiegnie.
"Podczas rejestracji do udziału w wydarzeniu założysz profil zbiórki, za pośrednictwem którego Twoi znajomi również będą mogli wspierać inicjatywę. Wystarczy, że uzbierasz 100 zł, a otrzymasz wyjątkowy numer startowy, który będzie dowodem na to, że nie pozostałeś obojętny. Wszystkie zebrane przez Ciebie środki dofinansują pomoc dla mieszkańców Aleppo" - informuje Fundacja Maraton Warszawski.
Start i meta znajdują się przy pomniku Janusza Korczaka (od strony ul. Świętokrzyskiej). Przed i po biegu będzie można skorzystać ze specjalnie przygotowanej przebieralni oraz ogólnodostępnych szatni i toalet na terenie PKiN.
Szczegóły oraz zapisy na: pzupolmaratonwarszawski.com/dlaaleppo/.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.
Z dala od tłumów oblegających najbardziej znane zabytki i miejsca.