Święcenia kapłański brata br. Vicente Carloman Tandazo Gallegos stały się faktem i przeszły do historii Zakonu, Prowincji gdańskiej i misji w Ekwadorze.
Dnia 7 listopada o godzinie 10.00 w kościele parafialnym pod wezwaniem Św. Franciszka z Asyżu w Shushufindii przez nałożenie rąk bp. Gonzalo Lopez’a brat Vicente przyjął sakrament święceń w stopniu prezbiteratu i jest pierwszym kapłanem z Ekwadoru w naszym Zakonie. W uroczystej liturgii uczestniczył Wikariusz naszej prowincji, o. Mariusz Falkowski, Delegat misji o. Maurycy Sulej, bracia z misji z wyjatkiem Eugeniusza Wetty i Marcina Mazura, których niestety złożyła choroba. Eucharystię koncelebrowali księża goście z naszego wikariatu: ks. Luis i z diecezji Tulcan – ks. Józef. Obecna była rodzina br. Vincentego i siostry zakonne pracujące w naszej parafii.
Liturgię przygotował o. Marcin z naszymi ministrantami, za których w czasie Eucharystii odpowiadał o. Mirosław Dubiela. Było to wspaniałe i doniosłe przeżycie dla naszej franciszkanskiej parafii, tym bardziej, że w tym roku przypada dziesięciolecie naszej obecnosci w Shushufindi. Uroczystość zakonczyła się pamiątkowym zdjęciem zrobionym w przykościelnym ogrodzie. Po części duchowej goście udali się na parillade (coś w rodzaju naszego grilla). Kiedy następne święcenia w Ekwadorze? Jeśli Pan Bóg pozwoli, to może już za rok lub dwa…
Następnego dnia, w niedzielę 8 listopada o godzinie 11 czasu polskiego o. Vicente odprawił swoją pierwszą Mszę w naszej parafii. W Eucharistii uczestniczyli nasi parafianie, przedstawiciele grup parafialnych i oni też byli odpowiedzialni za przygotowanie oprawy liturgicznej. W uroczystej Mszy św. wzieli również udział Wikariusz prowincji i Delegat misji. O. Vicente udzielił błogoslawienstwa osobom rozesłanym do głoszenia Ewangelii tzn. naszym braciom i siostrom zakonnym jak również wszystkim obecnym. W godzinach popołudniowych parafianie zaprosili Vicentego i wszystkich braci na fieste.
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.
Według przewodniczącego KRRiT materiał zawiera treści dyskryminujące i nawołujące do nienawiści.
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.