Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody obchodziła swoje święto patronalne z biskupem Romanem Pindlem, wikariuszem generalnym ks. Markiem Studenskim, zaprzyjaźnionymi wspólnotami i rzeszą sympatyków.
Jak przypomniał ks. Studenski, kiedy Maria Magdalena spotkała Zmartwychwstałego, pobiegła powiedzieć o nim Apostołom. Jej słowa wydały się im "czczą gadaniną". - Bo ona już spotkała Jezusa Zmartwychwstałego , a oni jeszcze nie. Dlatego cieszmy się, że możemy tu spotkać Jezusa, że każdy z nas spotkał Jezusa Zmartwychwstałego osobiście. Dla nas Ewangelia Jezusa już nie jest bajką, już nie czczą gadaniną - podkreślał duszpasterz.
Człowiek, który spotkał Zmartwychwstałego, musi mieć także doświadczenie wspólnoty, w której będzie się czuł bezpieczny, zauważony, kochany. - Żeby wspólnota była prawdziwą wspólnotą, w której ci, którzy do niej przychodzą, będą chcieli w niej trwać, będą z nią związani i nie będą szukać innego miejsca, to musi być wspólnota, która daje osobisty związek z Jezusem. Musi to być prawdziwe życie wspólnotowe, a nie karykatura wspólnoty. U podstaw wspólnoty powinno być żywe Słowo Boże, dające wzrost i wreszcie - wspólnota musi być misyjna, musi się rozwijać.
Po Mszy św., wspólnota poprowadziła specjalną modlitwę o uzdrowienie. A następnie jej członkowie i zaproszeni goście świętowali razem w Czechowicach-Dziedzicach.
Centrum wspólnoty znajduje się w kościele św. Pawła w Bielsku-Białej na Osiedlu Polskich Skrzydeł. Tutaj w każda środę o godz. 20.00 odbywają się otwarte spotkania modlitewne (o 19.20 - Msza św.), a w drugą niedzielę miesiąca o 14.00 - Msza św. a po niej specjalna modlitwą o uzdrowienie.
W Bielsku-Białej wspólnota prowadzi także poranne spotkania modlitewne - we wtorki o 8.30 (po Mszy św. o 8.00) w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Spotkania wspólnoty odbywają się także w Czechowicach–Dziedzicach, Kozach, Łodygowicach Górnych, Mazańcowicach, Bielsku-Białej Komorowicach, Oświęcimiu, Cięcinie (Węgierskiej Górce). Bystrej Krakowskiej, Pszczynie i Piasku. Szczegóły na temat terminów spotkań można znaleźć na stroni wspólnoty: secim.pl
Wspólnota jest obecna także w Wielkiej Brytanii i Irlandii. W Manchester (polski kościół Miłosierdzia Bożego) spotkania odbywają się w niedziele: 0 19.00 Eucharystia, o 20.00 spotkanie modlitewne (z wyjątkiem I niedzieli miesiąca). W Dublinie (polski kościół św. Audeona), wspólnota spotyka się w niedziele o 18.00 na Mszy św. (w języku polskim), spotkanie modlitewne - o 19.00. W Letterkenny (katedra św. Eunana i św. Kolumby) SECiM zaprasza na spotkania: w I i III niedzielę miesiąca (16.30 Msza św. w języku polskim, 17.30 - spotkanie modlitewne), a w II niedzielę: 17.00 - spotkanie modlitewne, 18.30 - Msza św. w języku angielskim.
"Franciszek jest przytomny, ale bardziej cierpiał niż poprzedniego dnia."
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.