W Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, w ramach obchodów 150. rocznicy powstania towarzystwa salezjańskiego, w Sokołowie Podlaskim odbyły się rocznicowe obchody dziękczynienie za pracę księży salezjanów i sióstr salezjanek w tym mieście
Salezjanie są obecni w Sokołowie od 1925 roku. Prowadzą parafię, dwie szkoły, przedszkole, internaty, oraz wiele dzieł związanych w duszpasterstwem dzieci i młodzieży.
Uroczystej Eucharystii przewodniczył biskup drohiczyński Antoni Dydycz, natomiast homilię wygłosił inspektor księży salezjanów ks. Sławomir Łubian. Przybliżył on ideę powołania salezjańskich dzieł przez Św. ks. Jana Bosko. Ukazał on także aktualność jego priorytetów wychowawczych w dzisiejszych czasach. Podkreślił, że chociaż powołując pierwsze wspólnoty, opierał się na swoich podopiecznych, wywodzących się często z trudnych środowisk, to zawsze podkreślał najpierw potrzebę oparcia się w każdym dziele wychowawczym na fundamentalnych wartościach, zakorzenionych w Bogu i jego Prawach. Podkreślał dewizę, że dobry obywatel, to dobry chrześcijanin.
Obecnie, jak mówił kaznodzieja, potrzeba też powrotu do wartości prawdy, gdyż edukacja bez niej nie ma sensu, a właśnie takie postmodernistyczne wychowanie lansowane jest we współczesnych systemach oświaty na świecie, w tym również w Polsce.
Szeroki obraz zgromadzenia salezjańskiego na przestrzeni półtora wieku jego istnienia, nakreślił dyrektor liceum salezjańskiego ks. Dariusz Matuszyński. Przypomniał, że wydało ono 8 Świętych, 117 Błogosławionych, w tym 8 Polaków, 8 Czcigodnych Sług Bożych, w tym jednego Polaka, 28 Sług Bożych, w tym 11 Polaków. Obecnie dzieło Św. ks. Bosko, polegające głównie na duszpasterstwie i wychowaniu młodzieży, prowadzi 16 092 salezjanów, w tym 5 kardynałów, 20 arcybiskupów oraz 94 biskupów. Salezjanie pracują w 129 krajach, w 1997 placówkach. Prowadzą oni szkoły wszystkich stopni, sierocińce, ośrodki wychowawcze, wydawnictwa, parafie i różnego rodzaju duszpasterstwa.
Podczas jubileuszu, 25-lecie złożenia ślubów zakonnych obchodził Kazimierz Zdzichowski salezjanin - koadiutor, pracujący jako nauczyciel wychowania fizycznego w salezjańskich szkołach.
Za ofiarną pracę wychowawczą dziękowali salezjanom, biskup drohiczyński, władze samorządowe, władze oświatowe, dyrektorzy szkół z Sokołowa Podlaskiego oraz rodzice i młodzież. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1, zaprezentowały też inscenizacje pantomimiczną, inspirowaną duchowymi przeżyciami Św. ks. Bosko.
Uroczystości jubileuszowe odbywają się przez cały obecny rok we wszystkich placówkach salezjańskich, a zakończą w grudniu, kiedy to 18 grudnia 1859 roku, została powołana w Turynie, przez Św. ks. Jana Bosko pierwsza, kilkunastoosobowa wspólnota salezjańska.
To najpoważniejsze walki wewnątrz Syrii od 2020 r. Zginęło w nich już ponad 250 osób.
W odpowiedzi władze w Seulu poderwały myśliwce i złożyły protest dyplomatyczny.
O spowodowanie uszkodzeń podejrzana jest załoga chińskiego statku Yi Peng 3.
Program stoi w sprzeczności z zasadami ochrony małoletnich obowiązującymi w mediach.
Seria takich rakiet ma mieć moc uderzeniow zblliżoną do pocisków jądrowych.
Przewodniczący partii Razem Adrian Zandberg o dodatkowej handlowej niedzieli w grudniu.
Załoga chińskiego statku Yi Peng 3 podejrzana jest o celowe przecięcie kabli telekomunikacyjnych.