Chrystus z „Pasji” w Polsce

Jim Caviezel, aktor znany z roli Chrystusa w „Pasji” Mela Gibsona, przyjechał do Polski. Będzie gościem Targów Wydawców Katolickich. Spotkać się z nim będzie można na stoisku nr 13 Domu Wydawniczego „Rafael” w sobotę 1 kwietnia o godz. 12.00.

Caviezel przyleciał do Polski na zaproszenie Rycerzy Kolumba. Ten głęboko wierzący artysta jest ojcem syna oraz dwójki adoptowanych dzieci chorych na raka mózgu. W swojej pracy kieruje się chrześcijańskimi zasadami, starannie wybierając scenariusze filmów oraz sposób pracy zgodny ze swoimi przekonaniami.

Wizyta Jima Caviezela połączona jest z premierą filmu „Wyzwolenie kontynentu: Jan Paweł II i upadek komunizmu”, w którym aktor wziął udział jako narrator. Dokument wyprodukowany z rozmachem w Ameryce przez Rycerzy Kolumba ukazuje jeden z najbardziej spektakularnych w historii przykładów triumfu mocy ducha nad systemowym złem. 

Jim Caviezel niezwykle cieszy się ze swojego udziału w tej produkcji, określając to doświadczenie jako wielką duchową przygodę. Swoje odwiedziny w Polsce traktuje jako wspaniałą okazję do poznania ojczyzny Papieża Polaka i ważnych dla niego miejsc. Aktor spotkał się z kard. Stanisławem Dziwiszem, modlił się w krakowskich Łagiewnikach i odwiedził obóz w Oświęcimiu.

Jim Caviezel wyznał, że przyjechał także, by prosić o modlitwę różańcową w intencji   kontynuacji „Pasji”: - Przybyłem tu, by prosić wasz kraj, aby modlił się za ten film. Potrzebuje tego. Znam tu zakony, rozmawiam z siostrami, ze świętymi kapłanami. Przybyłem do Polski, ponieważ macie więcej świętych niż jakikolwiek inny kraj na świecie; ponieważ macie głęboką relację z Matką Bożą, a Ona ma w sprawie tego filmu wiele do powiedzenia – mówi aktor, dodając, że właśnie u nas chce zapoczątkować Msze Święte i modlitwę różańcową w tej intencji.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| JIM CAVIEZEL

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
27°C Czwartek
noc
22°C Czwartek
rano
30°C Czwartek
dzień
31°C Czwartek
wieczór
wiecej »