Chrystus z „Pasji” w Polsce

Jim Caviezel, aktor znany z roli Chrystusa w „Pasji” Mela Gibsona, przyjechał do Polski. Będzie gościem Targów Wydawców Katolickich. Spotkać się z nim będzie można na stoisku nr 13 Domu Wydawniczego „Rafael” w sobotę 1 kwietnia o godz. 12.00.

Caviezel przyleciał do Polski na zaproszenie Rycerzy Kolumba. Ten głęboko wierzący artysta jest ojcem syna oraz dwójki adoptowanych dzieci chorych na raka mózgu. W swojej pracy kieruje się chrześcijańskimi zasadami, starannie wybierając scenariusze filmów oraz sposób pracy zgodny ze swoimi przekonaniami.

Wizyta Jima Caviezela połączona jest z premierą filmu „Wyzwolenie kontynentu: Jan Paweł II i upadek komunizmu”, w którym aktor wziął udział jako narrator. Dokument wyprodukowany z rozmachem w Ameryce przez Rycerzy Kolumba ukazuje jeden z najbardziej spektakularnych w historii przykładów triumfu mocy ducha nad systemowym złem. 

Jim Caviezel niezwykle cieszy się ze swojego udziału w tej produkcji, określając to doświadczenie jako wielką duchową przygodę. Swoje odwiedziny w Polsce traktuje jako wspaniałą okazję do poznania ojczyzny Papieża Polaka i ważnych dla niego miejsc. Aktor spotkał się z kard. Stanisławem Dziwiszem, modlił się w krakowskich Łagiewnikach i odwiedził obóz w Oświęcimiu.

Jim Caviezel wyznał, że przyjechał także, by prosić o modlitwę różańcową w intencji   kontynuacji „Pasji”: - Przybyłem tu, by prosić wasz kraj, aby modlił się za ten film. Potrzebuje tego. Znam tu zakony, rozmawiam z siostrami, ze świętymi kapłanami. Przybyłem do Polski, ponieważ macie więcej świętych niż jakikolwiek inny kraj na świecie; ponieważ macie głęboką relację z Matką Bożą, a Ona ma w sprawie tego filmu wiele do powiedzenia – mówi aktor, dodając, że właśnie u nas chce zapoczątkować Msze Święte i modlitwę różańcową w tej intencji.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| JIM CAVIEZEL

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • MichałObrębski
  31.03.2017 16:11
  Do: Trydentina i nie tylko.
  Aktor tak mi się podobał w filmie Mela Gibsona, że od tego arcydzieła jakakolwiek inna twarz Chrystusa w moim prywatnym, subiektywnym kinie odpada.
  Jim Caviezel mówił zapewne o żyjących świętych, w Polsce liczniejszych niż gdziekolwiek indziej na świecie. Tu akurat mógł powiedzieć prawdę. Niestety.
  Michał Obrębski
 • Stanisław_Miłosz
  31.03.2017 17:28
  Film Gibsona zerwał z cukierkowatą, mdłą - głównie włoską (p. też spagetti western) - naracją na kanwie Ewangelii. Mam nadzieję, że Wyzwolenie nie rozpłynęło się banałach, ogólnikach i podobnych "walorach". Obejrzę, wyrobię sobie zdanie.
 • JAWA25
  31.03.2017 18:37
  "ponieważ macie głęboką relację z Matką Bożą" już mniej po polsku nie można? "ponieważ macie więcej świętych" czyli nie ma Greka ani Izraelity przestało obwiązywać?
 • Gość
  31.03.2017 20:38
  jednak tytuł "Chrystus z Pasji" trochę mnie odrzuca.
  Droga redakcjo, to nie jest Chrystus. To aktor. Naprawdę.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  8°C Poniedziałek
  dzień
  8°C Poniedziałek
  wieczór
  6°C Wtorek
  noc
  6°C Wtorek
  rano
  wiecej »