Były prezes Trybunału Konstytucyjnego prof. Jerzy Stępień poprowadzi debatę przy piłkarskim Okrągłym Stole, która odbędzie się 5 grudnia w stołecznym liceum im. Stefana Batorego. Zaproszenie do udziału w dyskusji przyjęły wszystkie zainteresowane strony.
Przy Okrągłym Stole zasiądą działacze piłkarscy, na czele z prezesem PZPN Grzegorzem Latą, politycy, a wśród nich minister sportu Adam Giersz, przedstawiciele sponsorów, mediów i kibiców.
"Nikt nie odmówił" - zapewnił inicjator i gospodarz spotkania, prezes spółki Canal Plus Cyfrowy Bertrand Le Guern.
Szef stacji telewizyjnej, która od wielu lat posiada prawa do transmisji rozgrywek ekstraklasy, podkreślił, że dawno nie było tak źle z polskim futbolem, nie tylko na szczeblu repprezentacji, ale i klubów. "Mieliśmy odłożone premie dla klubów za sukcesy w europejskich pucharach. Nie spodziewaliśmy się, że właśnie w tym punkcie przyjdzie nam poczynić oszczędności. Brakowało też dialogu w środowisku, jakichkolwiek propozycji, jak wyjść z impasu. Stąd nasza inicjatywa Okrągłego Stołu".
Le Guern ma nadzieję, że debata będzie pierwszym krokiem w procesie uzdrawiania polskiej piłki nożnej. "Chcielibyśmy, by rozmowy zakończyły się konkretnymi wnioskami, wskazaniem celów, które należy zrealizować" - zaznaczył.
Główną debatę poprzedzi osiem paneli na tematy: bezpieczeństwa, Euro-2012, infrastruktury, piłki w mediach, profesjonalizacji rozgrywek, szkolenia, sędziowania i zarządzania klubami. W dyskusjach panelowych mają zrodzić się konkretne pomysły jak naprawić polską piłkę nożną.
Organizatorzy spodziewają się, że przy Okrągłym Stole zasiądzie blisko trzydzieści osób, a dalsze 60-80 osób weźmie udział w panelach, które poprowadzą: Krzysztof Materna, Tomasz Lis, Tomasz Smokowski, Włodzimierz Szaranowicz, Tomasz Wołek, Janusz Zaorski i Tomasz Zimoch.
"Propozycje z dyskusji panelowych będą przedstawione przy Okrągłym Stole. Na koniec planujemy razem z ministrem Gierszem wspólną konferencję prasową, na której przedstawimy konkretne wnioski. To będzie pierwsze takie spotkanie i nie wyobrażam sobie, by było ostatnie" - podsumował Le Guern.
Rośnie zagrożenie dla miejscowego ekosystemu i potencjalnie - dla globalnego systemu obiegu węgla.
W lokalach mieszkalnych obowiązek montażu czujek wejdzie w życie 1 stycznia 2030 r. Ale...
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.