Premier Beata Szydło złożyła w środę kwiaty pod ambasadą Wielkiej Brytanii w Warszawie, oddając hołd ofiarom zamachu terrorystycznego w Manchesterze. Złożyła też wpis w księdze kondolencyjnej wyłożonej w ambasadzie. Kwiaty złożył też szef MON Antoni Macierewicz.
"Jestem wstrząśnięta wiadomością o zamachu terrorystycznym, do którego doszło w poniedziałek w nocy w pobliżu hali widowiskowej w Manchesterze. Składam wyrazy najgłębszego współczucia dla rodzin i bliskich osób, które straciły życie w tej tragedii" - napisała premier w księdze kondolencyjnej
Jak dodała, kategorycznie potępia odrażający akt terroru i przemoc wymierzoną w niewinnych ludzi. "Wspólnota międzynarodowa musi w sposób zdecydowany przeciwstawić się działaniom godzącym w bezpieczeństwo obywateli. Nie pozwolimy na destrukcję demokratycznych i tolerancyjnych fundamentów naszych społeczeństw" - podkreśliła we wpisie premier
Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz również złożył w środę kwiaty oraz zapalił znicz pod ambasadą Wielkiej Brytanii, oddając hołd ofiarom zamachu. Szef MON wpisał się też do księgi kondolencyjnej wyłożonej w ambasadzie.
"To znak, jak bardzo terroryzm dotyka wszystkich i zawsze, i choć bywa wymierzony wobec tylko jednego kraju, zbiera swoje śmiertelne, straszliwe żniwo wśród wszystkich, jest wymierzony w ogóle przeciwko ludzkości, przeciwko wszystkim ludziom, chcącym żyć w spokoju, chcącym żyć w warunkach normalnych, jest najokrutniejszą hańbą ludzkości" - powiedział szef MON dziennikarzom.
Jak podkreślił, musimy walczyć z terroryzmem wszelkimi skutecznymi sposobami. "Temu będzie poświęcony m.in. szczyt NATO. Polska zrobi wszystko, żeby zwyciężyć tę hańbę, z jaką mamy do czynienia, hańbę ludzkości, tę zarazę, którą trzeba wyplenić" - mówił Macierewicz.
Co najmniej 22 osoby zginęły, a 119 zostało rannych, z czego 59 musiało być hospitalizowanych, po tym jak w poniedziałek wieczorem, po koncercie amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande w hali widowiskowo-sportowej Manchester Arena, doszło do zamachu bombowego. Do przeprowadzenia zamachu w Manchesterze przyznało się we wtorek Państwo Islamskie (IS).
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.