Przeciwnicy ISIS zamknęli pierścień okrążenia wokół stolicy dżihadystów

Oddziały Syryjskich Sił Demokratycznych (SDF) - sojuszu, w którym główną siłą są milicje kurdyjskie - zamknęły w czwartek ostatecznie pierścień okrążenia wokół miasta Ar-Rakka, które dżihadyści z Państwa Islamskiego (IS) uczynili w 2014 roku swoją stolicą.

Broniący się w mieście bojownicy IS utracili ostatni korytarz nie kontrolowany przez oblegających, który dawał szanse na wycofanie się z Ar-Rakki. Nastąpiło to wskutek zajęcia przez oddziały SDF wsi Kasrat Afnan i Kasab, na południe od Eufratu.

Sojusz arabsko-kurdyjski "przejął kontrolę nad obszarami leżącymi na południe od Eufratu, zamykając w ten sposób ostatnią drogę, którą IS mogło wykorzystać, aby wycofać się z Ar-Rakki" - powiedział Rami Abdel Rahman, dyrektor Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka.

Walki o Ar-Rakkę rozpoczęły się dwa tygodnie temu, co postawiło Państwo Islamskie w trudnej sytuacji w tym samym czasie, gdy dżihadystom grozi też klęska w bitwie o ich bastion w Iraku, jakim jest Mosul. Sojusz arabsko-kurdyjski, czyli SDF, jest wspierany z powietrza przez międzynarodową koalicję pod wodzą USA.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, SYRIA, WOJNA

 • Fidel Castro
  30.06.2017 09:06
  I tu Europa zrobiła błąd.Trzeba było wypuszczać wszystkich chętnych islamistów z europy:"Chcesz walczyć po stronie ISIS ? Chcesz kupić bilet do Syri? Proszę bardzo bilet w jedną stronę.Z wyrazami podziękowania od Francuzów, Niemców i Anglików." Tam oddziały uzbrojone w odpowiednio ciężki sprzęt jak moździerze,haubice i czołgi zrobią z wami porządek. A tak zostali w Europie i przelewają krew niewinną.W Londynie władze miasta powinny rozwieszać plakaty:"Państwo Islamskie Cię potrzebuje! Wyjedź już dziś! Dla zagorzałych fanatyków miasto dopłaca do biletu lotniczego."
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 1 2
  8°C Piątek
  wieczór
  5°C Sobota
  noc
  2°C Sobota
  rano
  8°C Sobota
  dzień
  wiecej »