Macierewicz: Będziemy wspólnie bronili cywilizacji chrześcijańskiej

Słowa prezydenta Trumpa - "My chcemy Boga" - oddają istotę cywilizacji chrześcijańskiej, zachodniej, której będziemy wspólnie bronili; za nią stacjonują tu żołnierze USA i NATO - powiedział w czwartek po zakończeniu wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa szef MON Antoni Macierewicz.

Minister Obrony Narodowej zaznaczył, że wizyta Trumpa to "wielki dzień dla narodu polskiego, który tak wiele poświęcił po to, żeby powstać na nowo, jako serce i dusza Europy".

Szef MON odniósł się do słów wypowiedzianych w czwartek przez prezydenta Donalda Trumpa na pl. Krasińskich "o cywilizacji zachodniej; tych słów, których tak dawno, przez dziesiątki lat nie słyszeliśmy, ale które przecież powtarzaliśmy i w domowych modlitwach, i w kościele: +My chcemy Boga+".

Dodał, że "to sformułowanie, które padło z ust prezydenta Trumpa, oddaje rzeczywiście samą istotę cywilizacji chrześcijańskiej, cywilizacji zachodniej". "Tej cywilizacji będziemy wspólnie bronili, za tę cywilizację stacjonują tutaj żołnierze amerykańscy i żołnierze Paktu Północnoatlantyckiego" - powiedział szef MON.

"Ta cywilizacja dała całemu światu najwspanialsze działa rąk ludzkich i ona dzisiaj została raz jeszcze pokazana jako wartość, którą wspólnie będziemy bronili" - dodał Macierewicz.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| MON, PAP, USA, WOJSKO

 • Jan Roncalli
  06.07.2017 19:50
  Teraz już wiem dlaczego to PiS powinno rządzić i dlaczego nie powinienem mieć wątpliwości kto prowadzi propagandę fałszywych emocji i informacji ws. ministra, których słowami często z mniej lub bardziej niewyjaśnionych przyczyn się posługiwałem. Mając takich sojuszników jak Trump można odbudowywać cywilizację chrześcijańską nawet za cenę rozpadu UE. Jeżeli Trump rozważy słowa Kościoła w sprawach społecznych to pewnie któraś ze stron (USA lub Polska) odważy się prosić Stolicę Apostolską o wiążącą opinię ws. realizacji programu dla potwierdzenia jego chrześcijańskich korzeni czy katolickości.
 • Anna Panna
  06.07.2017 22:11
  "wielki dzień dla narodu polskiego, który tak wiele poświęcił po to, żeby powstać na nowo, jako serce i dusza Europy". Nic dodać, nic ująć.
 • Gość
  06.07.2017 23:23
  MON będzie bronił Kościoła, a kto będzie bronił Polski ?
 • Gość
  07.07.2017 05:23
  slowem naszego Boga jest Ewangelia.Ten kto sie do niej stosuje wyznaje Boga Jezusa.Jednak Macierewicz czy Trump mowia o Bogu lecz swiadcza o jakims innym niz Jezus i to jest problem
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  21°C Środa
  wieczór
  19°C Czwartek
  noc
  16°C Czwartek
  rano
  23°C Czwartek
  dzień
  wiecej »