3 stycznia w samo południe z Placu Zamkowego wyruszy Orszak Trzech Króli. Na czele trzech barwnych pochodów: europejskiego, afrykańskiego i azjatyckiego stanie abp Kazimierz Nycz.
Sukces ubiegłorocznego pochodu z udziałem kilkutysięcznej grupy kolędujących warszawiaków sprawił, że Orszak Trzech Króli na stałe wpisał się w kalendarz imprez stolicy.
Inicjatorami Orszaku są Stowarzyszenie Rodziców Szkoły „Żagle”, Centrum Myśli Jana Pawła II oraz Fundacja Świętego Mikołaja.
Organizatorzy Orszaku Trzech Króli 2010 przygotowali dla uczestników liczne atrakcje. Na Placu Zamkowym – skąd wyruszą kolędnicy – będzie można zobaczyć m.in. występy żonglerów oraz pokazy rycerskie w wykonaniu uczniów szkoły „Żagle”. Do uczestników przyłączą anioły na szczudłach, a w powietrzu powiewać będą barwne flagi.
Przy śpiewie kolęd pochód przejdzie na Rynek Nowego Miasta, mijając po drodze scenki teatralne na Rynku Starego Miasta i przy Barbakanie, gdzie na kolędujących oczekiwać będzie m.in. król Herod i jego dwór. Finałem będzie scena pokłonu monarchów przed stajenką i Rodzinny Festiwal Kolęd z udziałem rodzinnych domów dziecka.
W Orszaku weźmie udział ponad 250 uczniów ze szkoły „Żagle” w kolorowych strojach przygotowanych przez ich rodziców. Przebrania podkreślą wielokulturowy charakter wydarzenia i pozwolą wcielić się w role rycerzy, giermków, dworzan i posłańców. Do pochodu przyłączą się także stypendyści m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. Uczestnikom towarzyszyć będą owce, osiołek, konie i wielbłądy. Ponadnarodowość orszaku podkreślą przygotowane specjalnie na tę okazję korony: afrykańska, azjatycka oraz europejska.
Wszyscy zgromadzeni otrzymają bezpłatne śpiewniki, dzięki którym będą mogli przyłączyć się do wspólnego kolędowania. Finał Orszaku odbędzie się na Rynku Nowego Miasta, gdzie stanie szopka, a wszyscy uczestnicy – wspólnie z kapelą góralską, rodzinami z rodzinnych domów dziecka i Szkołą „Żagle” – odśpiewają najpiękniejsze polskie kolędy.
Ważnym elementem tego przedsięwzięcia będzie również kwesta na rzecz rodzinnych domów dziecka, którym Fundacja Świętego Mikołaja pomaga w ramach kampanii Grunt to rodzina. Środki zebrane na rzecz Funduszu Edukacyjnego przeznaczone zostaną na realizację projektów edukacyjnych dla wychowanków rodzinnych domów dziecka.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.
Owijają się wokół nich i wpływają niekorzystnie na ich działanie.