Cud za wstawiennictwem Piusa XII?

„Jan Paweł II wskazał, że młoda włoska nauczycielka chora na nowotwór złośliwy może odzyskać zdrowie za wstawiennictwem Piusa XII” – pisze na łamach „Il Giornale” Andrea Tornielii.

Donosi on sprawie domniemanego cudu rozpatrywanego obecnie przez trybunał diecezji Sorrento-Castellammare di Stabia, w pobliżu Neapolu. Jeśli jego autentyczność potwierdzi Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych, otworzy to drogę do beatyfikacji Eugenio Pacellego.

Włoski watykanista zastrzega, że o całej sprawie należy myśleć w trybie warunkowym. Równocześnie informuje, że rozpatrywanie jej przez trybunał diecezjalny potwierdził wikariusz generalny diecezji Sorrento-Castellammare di Stabia, gdzie doszło do domniemanego nadzwyczajnego uzdrowienia.

Historia dotyczy młodego małżeństwa, rodziców dwojga dzieci. W 2005 r., wkrótce po śmierci Jana Pawła II spodziewali się trzeciego dziecka. Licząca 31 lat matka, z zawodu nauczycielka uskarżała się silne bóle. Lekarze długo nie potrafili określić ich przyczyny. Wreszcie odkryli, że spowodował je chłoniak złośliwy. Oczekiwanie na narodziny dziecka przerodziło się w dramat. Mąż zaczął modlić się o cudowne uzdrowienie żony za przyczyną Jana Pawła II. W nocy, we śnie ukazał mu Ojciec Święty, mówiąc, że nic nie może uczynić, ale nakazał modlić się za wstawiennictwem kapłana, w którym po jakimiś czasie mężczyzna rozpoznał papieża Piusa XII. Wraz z przyjaciółmi zaczął się modlić o cud. Jego żona wkrótce wyzdrowiała. Skutek był tak poważny, że lekarze zaczęli podejrzewać błąd w diagnozie. Jednak badania i kartoteki potwierdziły dokładność pierwszych analiz. Nowotwór zaniknął, kobieta poczuła się dobrze, urodziła dziecko i powróciła do pracy w szkole. Po jakimś czasie zwróciła się do Stolicy Apostolskiej, donosząc o swym uzdrowieniu.

Wikariusz generalny diecezji Sorrento-Castellammare di Stabia, stwierdził, że to Stolica Apostolska poinformowała o uzdrowieniu, w związku z czym miejscowy biskup ustanowił trybunał dla zbadania sprawy. Jeśli orzeczenie będzie pomyśle sprawę domniemanego cudownego uzdrowienia rozpatrzy ponownie Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych – informuje na łamach „Il Giornale” Andrea Tornielli.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
14°C Poniedziałek
noc
13°C Poniedziałek
rano
18°C Poniedziałek
dzień
19°C Poniedziałek
wieczór
wiecej »