W Ciechocinku odbyło się centralne dla diecezji włocławskiej nabożeństwo, podczas którego modlono się o jedność chrześcijan. Uroczystości przewodniczył biskup włocławski Wiesław Mering, a wzięli w niej udział: metropolita warmiński abp Wojciech Ziemba, włocławski biskup pomocniczy Stanisław Gębicki i biskup-senior Bronisław Dembowski, kapłani z diecezji, pastorzy Kościoła ewangelickiego oraz wierni – katolicy i ewangelicy.
W czasie Tygodnia Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan w diecezji włocławskiej odbyło się wiele wspólnych nabożeństw - w parafii ewangelicko-augsburskiej w Koninie, ewangelicko-reformowanej w Żychlinie i w parafii ewangelicko-augsburskiej we Włocławku. W parafiach rzymskokatolickich w Turku i Kole Mszy św. przewodniczył bp Wiesław Mering, a w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i św. Jana Apostoła i Ewangelisty we Włocławku – bp Bronisław Dembowski.
W Muzeum Diecezjalnym we Włocławku otwarta została wystawa prac Brygidy Mrozek z Gdańska, zatytułowana „Pejzaże domniemane”, a w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku został wygłoszony wykład pt. „Kościoły ewangelickie na pograniczu polsko-niemieckim w XX w.”.
Podsumowaniem tych spotkań ekumenicznych było centralne nabożeństwo w Ciechocinku w parafii świętych Apostołów Piotra i Pawła, które odbyło się 23 stycznia. Mszy św. przewodniczył bp Mering, homilię wygłosił ks. radca Jerzy Molin z kościoła ewangelicko-augsburskiego.
W słowie końcowym bp Mering stwierdził, że Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan jest próbą ludzkiej odpowiedzi na modlitwę Jezusa: „Aby byli jedno”. Przytaczając słowa kard. Kaspera, biskup włocławski zaznaczył, że ekumenizm jest terenem budowy Kościoła przyszłości, Kościoła jutra. Podziękował wszystkim chrześcijanom biorącym udział w obchodach Tygodnia za zaangażowanie w modlitwę ekumeniczną. Podziękował także abp. Wojciechowi Ziembie, że włączył się w centralne nabożeństwo diecezji włocławskiej, modlitwę o jedność chrześcijan.
Na koniec Mszy słowa wdzięczności wobec bp. Meringa, pozostałych kapłanów i wiernych wyraził referent ds. ekumenizmu ks. prałat Grzegorz Karolak. Goście – duchowni i świeccy – otrzymali sympatyczną pamiątkę z przyjazdu do Ciechocinka – beczułkę ciechocińskiej soli.
Nowe, inwazyjne gatunki zwierząt coraz bardziej uprzykrzają życie mieszkańcom Portugalii.