Promocja albumu "Arena Młodych - ŚDM Lublin" podczas targów Lubsacro

Podczas otwarcia dziewiątej edycji Targów Sztuki Sakralnej i Wyposażenia Kościołów "Lubsacro" metropolita lubelski oficjalnie zaprezentował album, który jest świadectwem niezwykłego święta młodych sprzed roku.

- Wzorem lat ubiegłych Targi Sztuki Sakralnej i Wyposażenia Kościołów "Lubsacro" to nie tylko wystawa, ale i bogaty program wydarzeń towarzyszących. Stowarzyszenie Pedagogów "Natan" przeprowadzi praktyczne warsztaty dla katechetów, nauczycieli i wychowawców, natomiast wydawnictwo Gaudium prezentuje najnowsze publikacje - informują organizatorzy.

Podczas otwarcia 9. edycji targów abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski, nawiązał do setnej rocznicy powstania KUL-u i wydarzeń z tym jubileuszem związanych, m.in. do Zebrania Konferencji Episkopatu Polski, które odbędzie się po raz pierwszy w Lublinie.

Abp Budzik zaprezentował wreszcie album "Arena Młodych - ŚDM Lublin" wydany nakładem wydawnictwa archidiecezjalnego Gaudium. - Ta książka przypomina ubiegłoroczne Światowe Dni Młodzieży. To było jedno z najważniejszych wydarzeń dla Kościoła w naszym kraju. Przed spotkaniem z papieżem Franciszkiem młodzi ludzie przeżywali dni w diecezjach, także w Lublinie. Rok po wydarzeniach - zwłaszcza na Arenie Lublin, gdzie spotkała się młodzież aż z czterdziestu krajów - mamy właśnie tę książkę - mówił abp Budzik.

Promocja albumu "Arena Młodych - ŚDM Lublin" podczas targów Lubsacro   ks. Rafał Pastwa /Foto Gość Tegoroczna edycja targów wygląda nieco skromniej niż w latach ubiegłych - To święto miało piękny wymiar religijny, było przede wszystkim szukaniem jedności. Przypomniało nam, że my wszyscy jesteśmy jedną rodziną - niezależnie jaki mamy kolor skóry, jakim mówimy językiem, z jakiego kontynentu się wywodzimy. To jest właśnie zadanie Kościoła - by jednoczyć ludzką rodzinę, być znakiem pojednania i jedności całego rodzaju ludzkiego - jak mówił Sobór Watykański II - podkreślił.

Podczas promocji głos zabrali także ks. Marek Szymański, dyrektor wydawnictwa Gaudium, i ks. Mirosław Ładniak, odpowiedzialny za redakcję albumu. Na publikację złożyły się teksty i zdjęcia lubelskich dziennikarzy, w tym z redakcji lubelskiego "Gościa Niedzielnego". Duże znaczenie miała praca Iwony Burdzanowskiej i osób, które tworzyły album od strony organizacyjnej i redakcyjnej.

Promocja albumu "Arena Młodych - ŚDM Lublin" podczas targów Lubsacro   ks. Sebastian Dec /Foto Gość Od lewej: ks. Mirosław Ładniak, Iwona Burdzanowska, abp Stanisław Budzik, ks. Rafał Pastwa, ks. Marek Szymański z nowym albumem Album „Arena Młodych 23 lipca 2016 - ŚDM Lublin” został wydany przez wydawnictwo „Gaudium” przy wsparciu Miasta Lublin i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. Publikacja zawiera ponad 150 zdjęć oraz opis przebiegu przygotowań i realizacji jednego z największych wydarzeń ostatnich lat w Lublinie. W albumie znalazły się również wspomnienia z miejsc naszej archidiecezji, w których przebywali młodzi z całego świata. Te niepowtarzalną pamiątkę można nabywać w księgarniach z literatura katolicka i w sklepie internetowym na www.gaudium.pl

Tegoroczna edycja targów wygląda nieco skromniej niż w latach ubiegłych. Pojawiło się mniej wystawców, jednak nadal można odwiedzać stoiska z branży budowlanej, konserwacji zabytków, wyposażenia obiektów sakralnych. Wystawcy prezentują szaty i naczynia liturgiczne czy dewocjonalia. Zainteresowaniem cieszą się stoiska biur pielgrzymkowych.

Tradycyjnie rozstrzygnięto konkurs "Moja parafia". Wzięli w nim uczniowie różnych typów szkół z kilku diecezji. Organizatorzy zorganizowali również wykład poświęcony personalizmowi chrześcijańskiemu oraz warsztaty dla katechetów.

Targi Sztuki Sakralnej i Wyposażenia Kościołów "Lubsacro" potrwają dwa dni - 27 i 28 września. Centrum Wystawienniczo-Konferencyjne Targów Lublin przy ul. Dworcowej 11 w Lublinie jest otwarte w tych dniach od 10.00 do 18.00.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
21°C Niedziela
dzień
22°C Niedziela
wieczór
17°C Poniedziałek
noc
13°C Poniedziałek
rano
wiecej »