Unia Europejska powinna wesprzeć mniejszości religijne, w tym wspólnoty chrześcijańskie, które obecnie doświadczają prześladowań na świecie – czytamy w komunikacie Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej
COMECE z uznaniem przyjęła ubiegłotygodniową rezolucję Parlamentu Europejskiego potępiającą prześladowania wyznawców Chrystusa. W sposób szczególny była ona poświęcona antychrześcijańskim atakom w Malezji oraz zabójstwu na tle religijnym sześciu egipskich Koptów. Komunikat komisji episkopatów przypomina, że chrześcijanie są najczęściej prześladowaną religią i rocznie ponad 170 tys. z nich ginie za wiarę.
COMECE poinformowała też o powołaniu grupy ekspertów, której zadaniem będzie monitorowanie i wspieranie wolności religijnej na świecie. Kościelni eksperci pomogą osobom odpowiedzialnym w Unii Europejskiej, by w relacjach międzynarodowych Wspólnoty jednym z priorytetów była sprawa ochrony chrześcijan przed prześladowaniami religijnymi. Specjaliści Komisji Episkopatów Unii Europejskiej przyjmą też na najbliższym spotkaniu (zaplanowanym na 14-16 kwietnia) projekt memorandum na temat prześladowania chrześcijan.
Zamierzam nadal służyć Polsce na tym stanowisku - podkreślił.
To jedno z sześciu świąt nakazanych w Kościele w Polsce, które wypadają poza niedzielami.
Mówi bp Wojciech Osial, przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego.
Ciągle pozostaje ona wpływową postacią na krajowej scenie politycznej.
Otwarcie paryskiej katedry po wielkim pożarze odbędzie się 7 grudnia.