Parlamentarzyści na Jasnej Górze

W intencji dobrej służby na rzecz ojczyzny modlili się na Jasnej Górze we wtorek - w uroczystość Ofiarowania Pańskiego, czyli święto Matki Boskiej Gromnicznej - posłowie i senatorowie, którzy przybyli tam z 21. Pielgrzymką Parlamentarzystów Polskich.

Politycy uczestniczyli we mszy w Kaplicy Matki Bożej odprawionej pod przewodnictwem biskupa Jana Wątroby z Częstochowy, a koncelebrowanej przez duszpasterza parlamentarzystów ks. Piotra Pawlukiewicza. Bp Wątroba w homilii przypominał pielgrzymom o potrzebie ofiary i służby na rzecz dobra wspólnego - wynikających m.in. z chrześcijańskiej miłości.

Witając zebranych, przeor Jasnej Góry o. Roman Majewski mówił m.in., że Maryja, znając życie każdego człowieka, przyjmuje go takim, jaki jest; chce pomagać mu tak w samym życiu, jak i służbie narodowi. Wspominając słowa Jana Pawła II, przeor zaznaczył też, że "Jasna Góra to wielki głos, wielkie wołanie: +nie lękajcie się+".

"Jeżeli do kogokolwiek te słowa +nie lękajcie się+ mają dotrzeć i pobudzić do działania, do odwagi prawdziwej, to najpierw te słowa powinny dotrzeć do Was. Bracia i siostry, pielgrzymi Parlamentu Rzeczypospolitej: nie lękajcie się bronić narodu, który jest narodem ochrzczonym, który swój sztandar upatruje przecież w krzyżu Chrystusa" - zaapelował o. Majewski. Życzył parlamentarzystom, by wrócili z pielgrzymki odważni i pełni nadziei, również nadziei, którą pokładają w nich wyborcy.

Nawiązując w homilii do wtorkowego święta Ofiarowania Pańskiego, bp Wątroba poprosił wiernych, by zadali sobie pytanie, czy w ich sercach jest miejsce na ofiarę. "Odnosimy wrażenie, że współczesny człowiek najchętniej wykreśliłby to słowo ze swojego słownika, nie rozumie ofiary, nie potrafi jej składać" - ocenił.

Jak mówił, w duchu ucieczki od ofiary - w konsumpcji i używaniu świata wbrew woli Boga - należy postrzegać jedno z największych zagrożeń. "Tymczasem wszystko, co człowiekowi najbardziej potrzebne, osiąga się za cenę ofiary. Jest na nią miejsce tylko w prawdziwej miłości. Miłość karmi się ofiarą,(..) nie ma miłości bez ofiary" - wyjaśnił biskup.

Zaznaczył, że do bycia świadkiem miłości przez ofiarną służbę wezwany jest każdy - na mocy chrztu. Zwracając się do parlamentarzystów, wzywał ich, by swoją miłość do ojczyzny rozumieli jako "służbę dla pomnożenia dobra wspólnego", mimo że wymaga często ofiar i poświęcenia, zapominania o sobie, rezygnacji z własnych planów, korzyści oraz odważnego stawania w obronie zagrożonych wartości.

Bp Wątroba poprosił pielgrzymów o wspólną modlitwę do Maryi, "aby nadal broniła nasz kraj i naród cały od różnych +wilków+ zagrażających ojczyźnie, Kościołowi, rodzinie i ludzkiej duszy, by nas broniła przed pokusą odrzucenia Chrystusa i usunięcia go z przestrzeni publicznej, by nas broniła przed brakiem ofiarności w sprawowaniu publicznych urzędów, przed egoizmem, prywatą, wygodnictwem i lenistwem".

W 21. Pielgrzymce Parlamentarzystów Polskich uczestniczyli m.in. wicemarszałek Senatu Krystyna Bochenek (PO), przewodnicząca klubu PiS Grażyna Gęsicka i wiceprzewodniczący klubu PO Mirosław Sekuła, senatorowie PiS Piotr Andrzejewski i Czesław Ryszka, posłanka PO Halina Rozpondek, poseł PSL Franciszek Stefaniuk, poseł PiS Paweł Poncyliusz oraz b. poseł Samoobrony Andrzej Lepper.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
4°C Niedziela
noc
4°C Niedziela
rano
7°C Niedziela
dzień
9°C Niedziela
wieczór
wiecej »